Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni nekem egy...

Tudnátok segíteni nekem egy edzéstervet és egy táplálkozási tervet összeállítani, vagy valamilyen tanácsot adni? 15/l

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 175 cm és 64 kg.Le szeretnék fogyni és izmosodni hogy jó alakom legyen.Tudtok olyan sportokat gyakorlatokat amivel ez sikerül?Az evezés fejleszti az izmokat?
2014. febr. 11. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Az evezés fejleszti, de az csak egy izomcsoportot mozgat meg. Ha nincs pénzed, akkor futás és szabadtéri erősítő edzések. Normálisabb időben azt is lehet. Illetve én ezzel fogytam 12 kilót egy fél év alatt (izmosodás mellett), nekem teljesen megfelel. Hosszú futást és erősítős edzéseket váltogathatod, az eredményes, és szükséges is, mert erősítős edzéseket csak akkor tudnál naponta beiktatni, ha külön izomcsoportokra mennél rá. Ekkor viszont nehezebben tudnál csinálni hosszú futásokat. Erősítés előtt legyen bemelegítés (ami lehet úgyszintén futás). Nálam 20-30 perc, de lehet, hogy nálad mondjuk kevesebb (sőt, nagyon is valószínű). Ne legyen túl hosszú, mert az meg felemészti a szénhidráttartalékaidat, és nem marad semmi az erősítésre. Erősítés után is fuss egy kisebbet, hogy elkerüld az esetleges besavasodásból adódó problémákat. Utána meg nyújtás (statikus).


Erősítéshez minden jó, csinálhatsz például ilyeneket:


-fekvőtámasz

-hátsó fekvőtámasz

-húzódzkodás (kétféleképpen is lehet ugyebár ezt is, az már kétféle gyakorlat)

-guggolások

-lábemelések

-ha találsz egyenlő méretű (megfogható) súlyokat, akkor a fekvőtámaszt is színesítheted vele (mondjuk elég nehéz tud lenni)

-felülések, lebegő ülés

-amit éppen kitalálsz, sok lehetőség van, és mind jó


Futásilag dombozhatsz is, az se rossz, a láb meg hozzászokik.


Erősítés után meg fehérjedús ennivalót kell enni. Minél hamarabb, mert közvetlenül edzés után a legfogékonyabbak az izmok.


Én ennyit írok egyelőre.

2014. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2014. febr. 11. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Aerobik, taekwondo, kick-boksz, ezek jól átmozgatnának (a többi küzdősportot annyira nem ajánlanám neked, mivel lány vagy). Sport mellett meg járj le valahova futni 45-60 percet heti 3x. A speciális étrendet egyelőre hagyjad, az első 3-4 hónapban figyeld meg, hogyan reagál a tested az intenzív sportra, plusz a korodra tekintettel nem biztos, hogy jót tenne a szervezetednek egy speciális étrend.
2014. febr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 12. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!