Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussam le a marathont,...

Hogyan fussam le a marathont, ha van 3 honap a felkeszulesre, de mellette dolgozom? Mi tortenhet velem a legrosszabb esetben?

Figyelt kérdés
Egeszseges 30 eves fiatalember vagyok, de nem sportolok egyaltalan. Van rajtam kb.5 kg sulyfelesleg is. Nem lehet ez olyan nagy cucc. Csak akarat, es...

2014. febr. 12. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

én tavaly kezdtem futni öcsémmel és haverjával minden 2. nap futottunk, kocogtunk 60 percet, 2 hónap alatt eljutottunk oda, hogy 60 percet megállás nélkûl lefutottuk, ez átlag 10km-t jelentett, pont volt egy maraton kilátásban, hát lefutottuk... én 4:23 alatt teljesítettem öcsémék negyed órát rámvertek de különösebben nem fárasztott le.

28/f

2014. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy maratoni futás ide vagy oda, rakjál be erősítő edzéseket is. Esetleges túlzott hosszúságú futások utáni kompenzálásra, de arra is jó, hogy növelje valamennyire az állóképességedet. Ugyebár a maratoni futás során sem csak egyenesen futsz, innentől kezdve más izomcsoportok is kelleni fognak.


Attól függ, hogy milyen az időbeosztásod. Ha 3 (vagy 4) műszakban dolgozol, akkor az elég nehézkes. Próbálj meg 6 alkalommal edzeni egy héten. 3 hosszú futás, 3 erősítős edzés (amiknek az elején és végén úgyszintén lehet futás, csak jóval rövidebb). Ha úgy érzed, hogy fogsz tudni folyamatosan edzeni, akkor szerintem számolj abból, hogy mennyit tudsz most lefutni. Az szerintem megfelelő, hogyha teszem azt mondjuk hétfő-szerda-péntek napokat használod hosszútávú futáshoz. Szerdán és pénteken növeled a távot, hétfőn pedig a péntekit futod le. Ha teszem azt mondjuk most le tudsz futni 21,0975 kilométert, és van még 12 heted, az 24 lehetőség arra, hogy növeld a távot, tehát 879,0625 méterrel kellene növelned a távot. Ez így elsőre nekem nagyon soknak tűnik, bár nem ismerem a fizikumodat és a képességeid. Ha esetleg itt tartasz (úgy, hogy nem érzed a félmaraton lefutása után azt, hogy mindjárt megpusztulsz), akkor próbáld meg kisebb távokkal növelni inkább. Mondjuk 200-300 méterekkel, mert azért ez munka mellett eszméletlenül sok időt venne igénybe. Én még csak 31-32 kilométert futottam eddig maximum, de szerintem ha annyit lazán le tudsz futni, akkor van esély rá, hogy a maratoni futást meg megcsinálod úgy, hogy kicsit küzdened kell vele. Mindenesetre, ha félmaratont tudsz csak lefutni nagyobb szenvedés nélkül, akkor szerintem meg se próbáld a maratont. Lesz az még máskor is, megvár. Ja meg értelemszerűen ehhez nagyon sok ennivaló kell. Mindig legyen előkészítve az ennivaló, hogy nyújtás után szinte egyből tudjál enni.

2014. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!