Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 18 évesen milyen új sportágba...

18 évesen milyen új sportágba érdemes belekezdenem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Kisgyerek koromban nem sportoltam, esetleg csak eljártam úszni. Az utóbbi években konditermi edzéssel (erőemelés) és karatéval próbálkoztam, de egyik sem jött be igazán. Az erőemelés nekem nem elég mozgalmas, nem elég dinamikus. A karatéban élveztem a dinamikát, a sok futást és hasonlókat. Mindent...kivéve a küzdelmet.

Egyébként alacsony vagyok, viszonylag könnyen építek izmokat és a hajlékonysággal sincs gondom. A kérdésem lényege: Milyen sportágak azok, amiket ezekkel az adottságokkal még elkezdhetek ennyi idősen úgy, hogy akár egész jó szintre eljussak benne?


2014. febr. 14. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Twirling.
2014. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Küzdősportok.


A kamu karate után igazi felemelkedés lesz, és valamilyen szinten hasznos is.


Illetve igazi harcművészetek, ezek is hasznosak és szépek egy nőnek.

2014. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jó szintre akarsz eljutni olyat keress amit kevesen űznek.
2014. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondok 2-t. Ha van pénzed (sok fog kelleni), akkor Urban Dance. Ismerem őket, nagyon hangulatosak az órák, és a legjobbak ebben a műfajban az országban (szerintem). Sok stílust tanítanak, egyet érdemes csinálni, ha csinálod. Otthon meg tudsz gyakorolni hozzá. Ebben egyáltalán nem vagyok biztos, de lehet, hogy be tudsz kéredzkedni egy órára nézőnek, ha meggyőző vagy (már csak azért sem vagyok biztos benne, mert szoktak 0,5-1 évenként ingyen óráik is lenni bemutató jelleggel). Ha tényleg jók az adottságaid, akkor esetleg próbálkozhatsz a breakkel is, azt is oktatják.


Ha nincs pénz, akkor fegyencedzés terepfutással kombinálva (Budapesten van csomó dombos rész, ahol lehet akciózni). Capoeira-t is tudom ajánlani, az is hangulatos, de ha nem vagy egyetemista, akkor pénzbe fog kerülni. Ha esetleg ez utóbbi érdekelne, akkor írj, és privátban megadom egy srác (oktató) telefonszámát netről. Jól oktat, de valószínűleg nem a közeledben. Viszont ismerhet másokat (ez a sport sem csak egy településre korlátozódik), esetleg tud ajánlani jobb oktatót.

2014. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted a harcművészetet meg önvédelem-re jó ajánlom a wing tsun kung-fu-t nekem bevállt sajnos egyszer már ki is kellet próbálnom ajánlom
2014. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Crossfitt. Az erőnlét megvan hozzá ás ez nagyon pörgős.
2014. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, eddig a crossfit áll legközelebb hozzám.
2014. febr. 16. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!