Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után pár napig fáj a...

Futás után pár napig fáj a combom, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb fél éve futok általában rendszeresen heti 2-3 alkalommal 4-5-6 km-t. Van némi túlsúlyom, de már fogyatkozik, köszönhetően a rendszeres mozgásnak. Az elején minden futás után izomlázam volt, fájt mindenem, ez már elmúlt, most már csak azt érzem, hogy a combom elülső részén, térd felett fáj a lábam, mintha izomlázam lenne, de ez legalább két napig majdnem minden hosszabb futás után.

Futás előtt bemelegítek, minden futás után nyújtok.

Mit lehetne tenni még ez ellen?



2014. febr. 18. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
magnéziumot is szedsz? és biztos a m.quadriceps femoris fáj és nem a m. tibialis anterior? mert ha az utóbbi, akkor a rossz cipő miatt is lehet
2014. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

na, ezt meg kellett gugliznom :)

Igen, térd alatt sosem volt gondom, igyekeztem értelmes cipőt venni, Decathlonban, eladóval rendesen kielemezve 20ezer Ft feletti termék, tehát nem valami nagyon ótvar. Kifejezetten a combom lesz az.

Magnéziumot nem szedek, kellene? Porcerősítőt szedek, már az is elég szép tétel sajnos a családi költségvetésben. Van valami jó ár/érték arányú megoldás?

2014. febr. 19. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, magnéziumot szedj! mikor én nem szedtem, néha nálam is előfordult futás után fájdalom és ez segített
2014. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hány mg-ot szedtél egy nap?
2014. febr. 20. 08:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemi választ nem adhatok, de nekem is fáj a lábam futás után. A sípcsont belső részein, szúró fájdalom. Igazából semmi nem használt rá, sokáig fájt, majd a kígyómérges izomlazító segített kicsit, de futás után elkerülhetetlen volt a fájdalom.


Ez a porcerősítő/magnézium engem is érdekelne.

2014. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!