Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erősítő edzés mellé érdemes...

Erősítő edzés mellé érdemes zumbáznom?

Figyelt kérdés

Igazából heti 3x járok konditerembe, és mindig kemény erősítő edzéseket csinálok, elsősorban az egészségem miatt. Egész testes edzás. Viszont mivel ingyen lehet járni a bérlettel különféle edzésre, gondoltam kipróbálom a zumbát. Szerintetek a kettő együtt hatásosabbá teszi a programomat vagy teljesen felesleges a zumba?

21/L


2014. márc. 9. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A zumba egy kis átmozgató táncikálás háziasszonyoknak.


Inkább menj el jógára vagy valamilyen rendes táncra.

Bár ha ingyen van,nem veszíthetsz rajta.

2014. márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. az egészséged miatt gyúrsz? úgy érted az alakod, izomzatod miatt.


2. nem leszel több a zumbától, szerintem ciki, viszont lehet hogy szórakoztatónak találnád, sokan szeretik..


3. egészséged miatt az erősítést nyújtásokkal és belső típusú gyakorlatokkal egészíted ki :)

Pl. Qigong, Jóga

2014. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az edzőm mondta, hogy nem elég erősek a törzsmerevítő izmok. Arra nagyon sokat edzek, de mellé persze mindenhova. Van lábnap+popsi, hát, mell, karok, has, váll stb...

Így értettem az egészséget. Meghát szerettem volna erősödni, és persze jól kinézni.

Hogyismondjam, olyan edzést szeretnék, ami a tüdőmet is megedzi, hogyha felmegyek a lépcsőn akkor ne verjen gyorsan a szívem. Remélem érhetően mayaráztam. Nem ismerem a zumbát, csak gondoltam tánc, így kicsit átmozgat

2014. márc. 10. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, világos :)


Átmoztag, de ha dinamikusan csinálod az erősítést, az is átmozgat.

Ha taichiznál, az is átmozgatna, fejlesztené az állóképességedet.

Küzdősportok is fejlesztik az állóképességet, mellette tovább erősíthetnek. És még mozogni is tanítanak ezek, nem csak úgy vannak :)

2014. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!