Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok hát, gerinc és/vagy...

Tudtok hát, gerinc és/vagy derék nyújtó, erősítő gyakorlatokat? Neten néztem, de nem találtam nagyon, max. Olyat h kell hozzá vmi gép.14/L

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon hajlékony, sok évet jártam gyógytornára a suliban hanyag testtartás miatt (lehet, hogy gerincferdülés miatt is, de arra az ortopédián vagy hol, azt mondták, hogy nincs elferdülve), de az nem használt semmit. De már figyelek a tartásra.

Hidat meg ilyeneket nem tudok. :/ Van esély rá h tudnám nyújtani?



2014. márc. 18. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

csípőemelés,homorítás,térdemelés,hasprés.

ezekből 150 ismétlésre törekedj,csinálhatod 50esével vagy 10esével is,ahogy érzed.

kobra póz 50 ismétlés.

deszka póz,ezt időre kell tartani 4 perc a cél,de csinálhatod,hogy felosztod szintén.

fallal szemben guggolás,100 ismétlés,szintén beoszthatod sorozatokra.

a gyakorlatokra egyesével guglizz rá és lesznek róla képek hogyan néznek ki és hogyan kell rendesen végrehajtani.

de a közértekben lehet venni pilates dvd-ket,arra is elkezdheted,ha veszel egyet.

2014. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gerinc körüli izmokra alapvetően a híd gyakorlatasort tartják a leghatásosabbnak.
2014. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elso: az 1. Sorba irtak nem haserositok, a guggolas pedig nem laberosito?

De attol koszi mindkettotoknek! ;)

Bocsi az ekezetek hianyaert, telorol irtam!

2014. márc. 20. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Amire rákérdeztél az elsőnél abban igazad is van, hogy nem elsődlegesen a te célterületed erősíti, viszont csak 1 területet nem érdemes, és nem is szabad edzeni. Szóval a kérdéses feladatok a törzset (is) erősítik, amik elengedhetetlenek az egészséges és sérülésmentes gerincedzéshez.
2014. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
U.i.: a híd gyakorlatsor egyéb mozgásokkal hidalja át ezt a problémát, ott is keményen dolgozik a hasad, combod, de még a karod is!
2014. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

jógát ajánlom, és kitartó gyakolás kell túlerőltetés nélkül. rendszeres, napi többszöri nyújtás, lazítás.


attól függ mit akasz erősíteni meg nyújtani, kcisit lehetnél pontosabb a gerinc/derék dologgal.

2014. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem sima guggolás,hanem fallal szemben guggolás.

odaállsz a fal elé,a lábujjaid hozzá érnek a falhoz,a karjaidat magad előtt lógatod és így guggolsz le.

ha még nem csináltad,akkor másnapra komoly izomláz lesz az alsó hátadban,szóval ez egy tartás javító gyakorlat elsősorban,gerincfeszítő izomzatra és alsó hátra,vagyis de,ez a célterület edzésére való.

2014. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!