Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni de egybe...

Le szeretnék fogyni de egybe izmosodni is! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
15éves lány vagyok és 165cm 55kg. Le szeretnék fogyni hasból és combból.De egybe szeretném ha nem lapos hasam és vékony legyek hanem izmos is.Fogok és màr el is kezdtem futni,korizni de tudom ez nem elég. Mit ajánlottok?
2014. márc. 20. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudsz egyszerre hatékonyan izmosodni és fogyni. Nem tudsz adott konkrét helyekről célzottan fogyni ("combból" meg "hasból"). Ha izmosodni akarsz, ahhoz valamilyen rendes terheléssel végzett edzés kell, tömegnövelő étrenddel. Erre a korcsolya és a futás nem alkalmas. Az edzés lehet saját súlyos, mint pl. a fegyencedzés, vagy súlyzókkal végzett. Később leszálkásíthatsz, azaz leadhatod a felesleges zsírt, amennyiben szükség van rá. Ehhez szálkásító étrend kell, valamint bejön az aerob edzés is az eredeti mellé. Ha komolyan érdekel, akkor itt egy kis olvasnivaló:


Fegyencedzés

Sárga Kapszula

2014. márc. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyszerű a dolog. Felváltva csinálj fogyasztó és erősítő edzéseket. A hosszútávú futás az fogyasztó edzésnek számít, ha nem lazsálsz a futás alatt. Izzadni kell, nem úgy, hogy megszakadsz. De logikus is, ha túlzásba vinnéd, akkor nem is tudnál hosszabb távot futni.


Erősítő edzésnek jók az alapgyakorlatok is kezdetben, ráérsz akkor súlyzós edzésekkel bajlódni, amikor már túl jól megy ez. Alapgyakorlat például: mellső fekvőtámasz, hátsó fekvőtámasz, guggolások, felülések, lebegő ülések, húzódzkodás többféle fogással, lábemelések, ha túl jól megy a lábemelés (mondjuk teljesen magadra tudod hajlítani a lábad könnyedén), akkor legyezés abban a pózban, amikor magadra van hajtva a lábad, egylábas guggolások azok bizonyos mértékig kiváltják a súlyzós guggolásokat, ha jól tudod csinálni, stb.. Erősítés elé kell egy adag bemelegítés, utána meg egy kisebb levezetés. Ez mindkettő lehet futás, az elég.


Ha mondjuk 6-szor edzel egy héten, és hétfő-szerda-péntek az erősítős edzés és kedd-csütörtök-szombat a hosszútávú futás, az teljesen jó. Ha ezt elbírja a szervezeted, tested. Egyáltalán nem biztos, hogy hozzá vagy szokva. Erősítés után fehérjedús tápanyagot kell enni minél hamarabb, abból épül az izomzat. Azért a nyújtás legyen meg evés előtt.


Ha ilyen ütemezéssel edzel és egyre erősebb vagy (mondjuk több gyakorlatot tudsz megcsinálni), és nem lesz kevesebb a tömeged, de nem is nő, az nem probléma. Akkor fogytál a testzsírszázalékból, és nőtt az izomtömeged. Ezért vagy még mindig ugyanolyan tömegű. Az se kizárt, hogy előbb vagy utóbb már nem fogsz fogyni tömegből, csak nőni fog a tömeged. Ez onnantól van, hogy elérted a normál testzsírszázalékot. Ha jól csinálod, akkor ez azért van, mert izmosodsz. Az alakod csak jobb lesz tőle.

2014. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, kettes, hogy ezt nem igazán lehet hatékonyan kivitelezni, hogy valaki testzsírból fogyjon és izomzatban szimultán nőjön. Ezért van külön ciklus a kettőre a testformálásban.
2014. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aikiboxer ***** válasza:

Testépítő mértékkel nem, de az átlagember szemével nézve lehetséges kismértékű izomgyarapodás és zsírégetés egyszerre.


Kérdező iratkozz be egy hot iron edzésre, ha van a közelben női torna.

2014. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj 3-as, hogy én ezt csinálom, és kiválóan működik (az más kérdés, hogy én súlyokkal is edzek). És nézem a testzsírszázalékom változását (műszerrel, mert elérhető). Hogyha külön napokon csinálom a kettőt, akkor az nem annyira szimultán azért. Tehát ha élő példa vagyok erre, akkor nekem nem kell azt mondani, hogy nincs igazam.
2014. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy nincs igazad, menni fog így is, de hatásosabb, ha a a másik módszer szerint csinálod.
2014. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

(mellesleg tudom hogy nem lehet egykonkrét helyről fogyni de elsősorban szeretnék onnan)

2014. márc. 21. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!