Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el vadásszá válni?

Hogyan kezdjek el vadásszá válni?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. Nagyon érdekel a vadászat. Szüleim nem vadásznak. Komoly lőfegyver még nem volt a kezemben. Még 20 éves korom előtt le szeretném tenni a vadászvizsgát, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá így szinte semmi tudással. Az elméleti részét meg tudom tanulni könyvekből, de a gyakorlati részét nem. Hogyan kezdjek el gyakorolni éles lőfegyverrel?

2014. márc. 22. 10:42
1 2
 11/19 anonim válasza:
Ha igazán érdekel a vadászat, akkor maga a fegyver és a lövés az utolsó dolog legyen! Az igazi vadásznak nem az öldöklés a lényeg! Olvass sokat a témában pl Széchenyi Zsigmond könyveket! Az állatvédőkkel meg ne foglalkozz! kb 2 év múlva leteheted a vizsgát, addig meg olvass, érdeklődj, keress valaki vadászt aki tanítgat. De ne olyan keress aki csak hobbivadász, és tele van pénzzel és vadászgat erre arra, mert köztük sok olyan van akinek sajna tényleg csak az ölés a lényeg.
2014. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a Széchenyi Zsigmon könyveket már elolvastam, sokat is tanultam belőlük. Igen, nagyon érdekel a vadászat, de ahhoz hogy letegyem a vadászvizsgát, tudnom is kell lőni éles fegyverrel, ezt a részét pedig nem lehet könyvekből megtanulni. De azért köszönöm, ment a zöld kéz:)
2014. márc. 30. 18:34
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja amúgy az Ahogy elkezdődött...-ben írta is Széchenyi Zsigmond, hogy a vadászatot nem lehet könyvekből megtanulni,onnan is vettem ezt.
2014. márc. 30. 18:37
 14/19 anonim válasza:
Nem is kell abból megtanulni, csak okosodni,művelődni. Vegyél egy légpuskát, ahhoz nem kell engedély, és célba lövöldözhetsz vele.
2014. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Szoktam lőni légpuskával, de komoly fegyverrel is szeretnék már megtanulni lőni
2014. márc. 31. 18:33
 16/19 anonim ***** válasza:

Habár jó ötletnek tűnik a légpuska, de azzal nem lehet felkészülni. A tuson és csövön kívül semmi hasonlóság nincs köztük. A légpuska erre a célra nem való (felkészülés).


- más a súlyuk, hosszuk, működési elvük, hatótávolságuk, erejük


Szóval vadászlőfegyverrel gyakorolj ha elég idős vagy, és vadászni szeretnél vagy:


légpuskával ha kupakokat lövöldöznél szívesen.

2014. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

A 2. oldalon az 1. válaszoló nagyon jól megfogalmazta a lényeget.

„A vadászat: vadűzés és erdőzúgás. De több erdőzúgás.”

Gondolom ezt ismered.

A légpuska arra nagyon jó hogy az is lehet veszélyes azzal is meg tanulhatod hogy a fegyver nem játék.

Túrázz sokat, járd az erdőt.

Keress egy vadászt aki elvinne vadászatra, ott ki tapasztalhatsz mindent. És igen, olyat keress akinek fontosabb a vad tisztelete mint a trófea súlya.

Majd ő meg oldja hogy hol tudsz lőfegyverrel lőni.

2014. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Majd ő meg oldja hogy hol tudsz lőfegyverrel lőni."

...


Én inkább a lőteret javaslom.

2014. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Úgy értettem, hogy egy vadásznak biztosan több kapcsolata van.

Így el tudná vinni egy lőtérre.

2014. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!