Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudok futni? 100...

Miért nem tudok futni? 100 métert sem bírok, már egy nagyon kevés futás után is úgy érzem, hogy a fejem szétrobban, tiszta vörös lesz és nem kapok levegőt!

Figyelt kérdés

Próbáltam már sokféle tanács alapján pl. a levegővételt, és hogy lassan kezdjek,de semmi! 5 éve már egyáltalán nem futok. Kb félévente egyszer elhatározom,hogy szeretnék majd amikor ismét rájövök,hogy 2 percnél tovább nem bírom akkor abba is hagyom,mert úgy érzem elájulok,a fejem lüktet,tiszta vörös lesz,és még a nyelvem is fáj! Mitől lehet ez? És hogy tudnám ezt kiküszöbölni? Egyébként nem vagyok kövér,de unom a szobában tornázást.

20L 175/63


2014. márc. 27. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha ez igaz, akkor katasztrofális állapotban van a szív és érrendszered, meg a tüdőd is, állóképesség tekintetében.elsőnek menj el vérvételre, meg tüdőgondozóba, meg ekg -ra hogy minden rendben van-e és ha igen változtass életmódot, mert ez hihetetlen hogy valaki 20 évesen ilyen állapotban legyen.
2014. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először csak sétálj, majd egyre gyorsítsd a tempót... Ezt csináld pár hétig, majd ha úgy érzed, menni fog a futás is, fuss 1 percet, majd megint sétálj, ne hogy rosszul legyél. Ha jól vagy futhatsz tovább is és majd növelheted a távot is. A fokozatosságon legyen a hangsúly.
2014. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ezt csak úgy tudod kiküszöbölni, ha nem adod fel 2 perc után. pont mivel feladod ennyi az állóképességed. fuss, ha kifáradsz séta amíg a szíved le nem lassul, azrán megin futás, és így tovább. ha ezt heti 2-3 alkalomnal csinálod 30-40 percet, akkor egyre kevesebb lesz benne a séta...
2014. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

5 éve nem futsz? Torna órán mit csináltatok?

Leírásod alapján a vérnyomásod felmegy nagyon. Kezd gyaloglással, majd gyorsíts és 50 m-eket fuss. Nagyon rossz állapotban van a keringésed ha így felmegy a vérnyomásod.

Ja, legelőször menj el dokihoz nézzenek egy vérnyomást és én egy terheléses EKG-t is pedzegetnék. Lehet szívritmus zavarod van.

Bár azt már rég észre kellet volna venni iskolaorvosi vizsgálaton, de ha tesiórán sem kellet soha futnod, akkor nem csodálom ha elsikkadtak a dolgok felett.

2014. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Csiß ***** válasza:
100%
Ha 5 éve nem futottál akkor ne 2 perces futásokkal kezdj.2 perc gyors séta 1 perc lassú kocogás (olyan tempóban amin még nem kapkodod a levegőt) aztán ismétlés ~30 percig.Ja és ne minden nap.Kedőként mondjuk hetente háromszor.Majd hozzászokik a szervezeted.
2014. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én tavaly kezdtem futni, akkor 110kg voltam, nem fogyókúrás jelleggel kezdtem, az már csak a következménye volt. 27 éves voltam akkor elmondhatom, hogy rendszeres mozgást akkor már 10 éve nem végeztem (mióta nem volt tesim:)) az elején én is úgy voltam, hogy futottam 50métert, akkor vibrált előttem a világ, fájtak a fogaim, fájt a nyelvem, szúrt az oldalam, a gerincem majd össze szakadta magát, viszont 13 évet dohányoztam, a futás akkor jött nálam mikor leszoktam, nőt a mozgásvágyam, ami már évek óta nem volt, és nagyon élveztem, hogy a futástól szó szerint tisztult a tüdőm, hihetetlen színű, szagú, állagú dolgok jöttek fel :D...

Én úgy csináltam, hogy lefutottam amennyit letudtam, aztán séta, mikor jól lettem, 2-5 perc, akkor megint futottam amennyit bírtam, aztán megint séta... ezt csináltam minden második nap 50-60percen át elég gyorsan nőtt a táv amit le tudtam futni és egyre rövidebb lett az, amit sétálni kellett, 2 hónap alatt jutottam el odáig, hogy a 60percet séta nélkül le tudtam futni!kocogni, a negyedik hónapban részt vettem egy 10km-es futó rendezvényen/"versenyen" a 6. hónapban pedig haverral lefutottunk egy maratont. most átlag havonta egyszer, ha 15fok felett van, akkor körbekocogjuk a Velencei-tavat, az évben először, most fogjuk hétvégén.

2014. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Csiß ***** válasza:

@6


Szabad megkérdezni mennyit sikerült leadni a 110kg-ból? :)

2014. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ne add fel! Tudom miről beszélsz, én is így vagyok, mármint a vörös fejjel. Kb. egy perc után teljesen vörös leszek, de ez van, nálam minden rendben van egészségileg, ilyen típus vagyok sajnos, de ettől még futok. Én is lassan kezdtem kb. 1,5 éve, kb. fél percet tudtam futni, és eljutottam folyamatos 1,5 óráig, aztán beteg lettem , de kitartottam, újra kezdtem 2 hónapja és azóta már megállás nélkül futok több mint 1 órát. Szóval kitartás!!!

21/L

2014. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, 80-85 között mozgok
2014. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Csiß ***** válasza:
Az szép.Azért kérdeztem,mert én is ~egy hete kezdtem "futni" hasonló paraméterekkel mint amikkel te kezdtél (én 115kg vagyok 17 év dohányzás után :P). Remélem egyszer nekem is sikerül lemenni 90kg alá xD
2014. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!