Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az igaz hogy a gyúrás, és a...

Az igaz hogy a gyúrás, és a harcművészetek, ill. a küzdősportok nem férnek össze?

Figyelt kérdés
Állítólag a súlyzós edzés lassít.

2014. márc. 27. 14:21
1 2
 11/14 *Glissade* ***** válasza:

Vagy vegyünk példának engem; évekig nekem sem fért bele a tánc mellé a súlyzózás!

Most viszont már igen és nagyon szeretek kondizni;)

2014. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem pl a kyo karate mellé nagyon is belefér a gyúrás, hatalmas erőt adott, amit edzésen, fekvőtámasztól, meg felüléstől soha senki sem fog elérni.Küzdeni sem szeretnek velem, mert olyan vagyok mint egy tank, letarolok mindenkit aki ellenem van, és mitől, mert a gyúrástól sokkal de sokkal erősebb vagyok mint a karatésok legnagyobb része.

pl a lábtolás nevű gyakorlat egy tipikus példája ennek, a karatéban a mae geri rugás típusnak felel meg, amikor a lábtolást csinálom, mindig az jár a fejemben, hogy mikor a súlyt nyomom ki, ezt a rúgást épp valakire beviszem, azzal az erővel, mint ahogy a súlyt kinyomom, és ezt sok egyéb gyakorlatra is lehet alkalmazni.

2014. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 aikiboxer ***** válasza:

Nagyjából mi se törődünk azzal, hogy az edző bácsi mit mond, de mi csak hobbisták vagyunk, a versenyzők kénytelenek. Például azért, mert a bokszban halál fontos a súlycsoport, és ha súlyzózol, akkor nem tudod tartani a súlyodat (persze ha rákajálsz). A múltkor is le lettem tolva, hogy az egyik versenyzőket proteinnel itattam. :)


A karate más, nekünk is van ilyen robosztus kyós fekete öves edzéstársunk, ő is olyan mint a tank. DE a boksz nem erről szól -- a boksz finom játék, könnyű tánc, gyorsaságról és pontosságról szól. Megnézel egy Kokót vagy egy Madarat, persze szép izomtömegük van, de nincsenek kigyúrva.


Én csak saját testsúllyal edzek, de húzódzkodó/fekvőtámasz nap után kínszenvedés bokszedzésre menni...

2014. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Összeférnek, csak nem mindegy, hogy hogyan edzel.

Egyrészt már említették a súlycsoport fontosságát, másrészt vannak olyan izomcsoportok, amelyek látványosak, de harc közben kevésbé funkcionálisak, ezért inkább hátrányt jelenthetnek. Ha megnézel néhány MMA-s edzéstervet, akkor látni fogod, hogy azokban is van súlyzós edzés, de valamennyire eltér a hagyományos testépítés során alkalmazott módszerektől.

2014. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!