Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni otthon...

Szeretnék elkezdeni otthon boxolni. Full amatőr vagyok. Kezdésnek megfelelő egy 20kg-os 90x32cm-es zsák szerintetek?

Figyelt kérdés
85kg vagyok ,rendszeresen sportolok, edzek, csak szeretném ezt is beiktatni a mindennapjaimba!

2014. ápr. 3. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
legyen a sulyod fele a zsaknak a sulya, mert nGyon kifog lengni :) en fel eve boxolok es nekemis szar volt a kis zsak :/ 14/f
2014. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a zsákommal jelenleg egy súlyban vagyok, jó nagy mégis kileng, nem ezen múlik. Kis zsákon max a célzást tudod gyakorolni, de nem ajánlom hogy háttér nélkül elkezdj boxolni mert abból nem szokott lenni semmi (hidd el)

1 évig vagy 2 járj el rendes edzésre és neki lehet állni edzeni egyedül is.

2014. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

technikai tudás nélkül többet ártasz vele,mint használsz.

edző és tudás nélkül berögzül a rossz mozgás,aztán ha levetődsz edzésre vért fogsz izzadni,hogy kijavítsd.

ezért a helyes sorrend az lenne,hogy megtanulsz ütni,mozogni edzésen,aztán ezt a technikát csiszolhatod tovább otthon,nem fordítva.

85 kilóhoz meg a 40 kilós zsák lenne való ha csak ütöd,ha rúgnád is,akkor még nehezebbet érdemes venni.

2014. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos 100km-es körzetben sehol sincsen edzőterem vagy edző/szakember aki ért hozzá...így magamra maradtam!De azért köszönöm a segítséget!
2014. ápr. 4. 10:39
 5/5 anonim válasza:
Sajnos azzal nem érsz semmi ha otthon püfölöd a zsákot sőt inkább többet ártasz vele, mivel ha valamit nem jól csinálsz nem javít ki senki és a rossz technika fog berögzülni, esetleg ha van a környezetedben olyan aki legalább 2-3 évig űzött valami harcművészetet/küzdősportot kérd meg, hogy tanítson meg helyesen ütni az is több lenne mint a semmi. :-)
2014. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!