Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mekkora távval érdemes elkezde...

Mekkora távval érdemes elkezdeni futni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, kiskoromban sportoltam, de 7 éve abbahagytam mindent, azóta nem nagyon mozgok. Ma kimentem futni, 1.41 km-t futottam 12 perc alatt. Ez nagyon gyenge? Próbálkozzak még többel, vagy majd csak fokozatosan kialakul?

2014. ápr. 5. 20:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem írtam, hogy semmi különösebb célom nincs a futással, nem akarok fogyni (így is 43 kg vagyok 161 cm-hez), ha izmosodom, annak örülök, de inkább csak azért csinálnám, hogy mozogjak valamit.
2014. ápr. 5. 20:16
 2/3 anonim ***** válasza:

én tegnap futottam 5 szörre ebben az évben két hete csinálom, heti 2-3 alkalomnál nem érdemes többet futnod, mert az izmok és az ízületek ínak, kötőszövet nem tud regenerálódni.

3,2 km-t futok mindig, most még csak azon vagyok hogy egyszerre menjen, és egy normális tempóval, majd pár hét múlva elkezdem a sebességet is növelni.

de vigyázz, mert az intenzív futás a szívet és a tüdőt nagyon megdolgoztatja ezért érdemes fokozatosan hozzákezdeni.

2014. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne a távot nézd az elején, hanem az időt. Legyen lehetőleg minimum 30 perc. Nem biztos, hogy menni fog egyben, bele is sétálhatsz, az nem gond. Pár perc futás után gyalogolj pár percet, amíg kicsit lenyugszik a légzésed, aztán újra futás. És nagyon lassan kocogj, akár séta tempóban is, nem ez a lényeg. Később egyre kevesebb lesz majd a gyaloglás, és szépen végig tudod futni a távot, akkor lehet majd növelni és gyorsulni is fogsz.

Eleinte legyen minden futás után pihenőnap, heti 3 alkalomnál szerintem sem kell több.

2014. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!