Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel tudnám jól növelni az...

Mivel tudnám jól növelni az állóképességemet? Azt szeretném elérni h jobban bírjam a futást, ehhez csak az kell hogy sokat fussak vagy esetleg vannak erre a célra valami jó gyakorlatok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 23:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
bicajozás is növeli
2009. dec. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


A futás az biztosan jó irány...viszont ne mindig uazt csináld, hanem egyszer tarts alacsony, másszor magasabb intenzitású edzést. Építsd fel önmagadat, készíts edzéstervet. Ehhez nagy segítség lehet egy tornatanár, vagy atlétikai, úszó, ill. magasabb osztályú futball-klub edzője. (Én legalábbis ezekben a sportokban gondolkodnék a helyedben...)


Az állóképességet teszik próbára pl. a változatos időjárási körülmények. Nálunk most szakad a hó, reggel lemegyek és futok 5 és fél kört mjuk a kiserdei ösvényen...


Üdv: EE

2009. dec. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Intervallumos szaladást csinálj

pl. 3 perc közepes sebességen (kb. 9km/h), majd 1 perc nagy sebességen (kb 15km/h)

Csinálj 5-8 ilyen 4 perces intervallumot egymás után(természetesen megállás nélkül!), 2x, 3x egy héten és az állóképességed néhány hónap alatt látványosan javulni fog :)

2009. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak voltak, EE hozzászólására annyit hozzátennék hogy 2,5 hónapja összeállítottam magamnak egy jó kis edzéstervet(fekvő,has,hát,alkar,felkar,láb mindenféle izomcsoportra gyakorlatokat,kondi nélkül otthoni eszközökkel de régről van egy kis kondis múltam) és már ezalatt szemmel látható eredménye van, az érzésről nem is beszélve:) csak még a futási állóképességemmel vannak gondok de a 3.adik válaszoló intervallumos szaladása nagyon tetszik köszönöm szépen, és még annyi hogy a minuszokban való futás mennyire előnyös?
2009. dec. 20. 11:47
 5/12 anonim ***** válasza:

A mínuszokban elég jól kitisztul a levegő,. főleg a kisebb erdőségekben, tehát alaposan megnövekszik a légzés, teljesen kiszellőzteted a tüdődet futás közben, ezáltal megnövekszik a tüdőd kapacitása. Közben ugye a meleg ruházat visszatartja a tested hőjét, amely így megemelkedik, hatékonyabban dolgoznak az izmok, mert izzadsz, a tested a zsírt és a cukrot többnapos edzés után elkezdi folyékonyabb halmazállapotúvá átalakítani, majd pedig feldolgozni. Ezt pl. Bio CLA+T jellegű készítménnyel - úgy tudom - hatékonyabban elő le7 segíteni.


A tiszta hideg levegő pedig orron át lélegezve belülről hűt, közömbösítve a felmelegedett testhőmérsékletet. Itt azonban arra figyelj, hogy NE A SZÁDON, HANEM KIZÁRÓLAG AZ ORRODON VEGYÉL LEVEGŐT...még akkor is, ha bedugult, ugyanis az szűri meg a levegőben került szennyeződéseket, ill. az orrüregtől kezdve segít felmelegíteni a belélegzett hideg levegőt.

Melegen öltözz fel, és vigyél magaddal sálat is! Lehetőleg ne sokat pihenj, mert hamar befagy a sejhajod és meg- ill. felfázhatsz. :)


Ha komolyan edzel, érdemes lenne mellövvel rendelkező pulzusmérő órát is vásárolnod, (ma már 3-4 ezer Forinttól is kapható,) amivel figyelemmel követheted az elégetett kalóriák mennyiségét, mérheted az edzésidőt, és ellenőrizheted a pulzusszámodat. Ha nem akar4sz erre költeni, úgy ajánlom, hogy edzés elején ill. a befejezés után 1...3...5... és 7 perc múlva mérj egy félperces pulzust, majd szorozd be kettővel. Itt arra vagyunk kíváncsiak, hogy mikor áll vissza a pulzusod.


Edzés alatt ill. 1x (amikor már jól benne vagy) vmikor két edzés között érdemesnek tartom egyszer teljesen kivizsgáltatnod magad orvosilag tetőtől-talpig, már csak kíváncsiságból is.


Ajánlom figyelmedbe a véradást is, amely ucsak élénkítőleg hat a szervezetedre. (A szervezeted belehúz, hogy pótolja a kiesett vérmennyiséget.) Ezt vmikor két edzés közt ejtsd meg,...(már persze, ha nem félsz a tűtől, és nem leszel rosszul a vérvételtől... :) )


Gyógy- és sportmasszőrként természetesen a szakmámat is figyelmedbe ajánlanám, már csak azért is, mert a letapadt izmokat valahogy újra fel kell lazítani vmilyen rendszerességgel. Ez is természetesen hatékonyabban elősegíti izmaid regenerációját. Ha Győrkörnyéki vagy, ebben tudok neked is segíteni. :) Ebben az esetben privát e-mailben keress meg.


Bemelegítőkrémet és levezetőkrémet mindenképpen használj futás előtt ill. után, hogy leredukáld az esetleges sérülésveszély kockázatát!


Arra viszont kíváncsi lennék veled kapcsolatban, hogy te most jelenleg hány éves vagy, milyen magas vagy, hány kiló, milyen testalkatú, eddig mit sportoltál, azt mitől-meddig űzted és ezzel a mostani programmal mi a célkitűzésed magad előtt?


Üdv: EE (hivatásos masszőr)

2009. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ebben a mínuszokban tökéletes kiegészítő edzés pl. a hólapátolás. (Itt nálunk aztán van is mit... :D)


EE

2009. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
18 vagyok 192 cm, 77kg, vékonyabb testalkatú voltam mindig és nem a hízós fajta, a célom ezzel az egésszel hogy kis izmot szedjek magamra ill. többet bírjak futni, régen nagyon sokat sportoltam de az elmúlt 1-1,5 évbe kicsit elpunyultam és ez ellen szeretnék tenni valamit, ennyi az össz célom jelenleg minden szombaton 2 órát focizok terembe meg mellette csinálom a kis edzésprogramomat
2009. dec. 20. 20:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Dicséretes a hozzáállásod. Bár több ilyen fiatal lenne, akik hasonlóképpen gondolkodik, már csak azért is, mert rengeteg az elhízott gyerek, nekem pedig van egy ilyen célom, hogy őket ismét mozgásra, futsalra bírjam ill. hívjam. Mit gondolsz? Hány ilyen gyerek van? Mivel van a legnagyobb probléma? >:/


Amúgy hovávalósi vagy?

A teremfocival pedig megkérdezném: A Futsal 4+1 teremfutballban kipróbáltad/kipróbáltátok-e már magadat/magatokat? Ha igen, mi a véleményed, meglátásod róla? Szoktatok ilyen, vagy hasonló focikupákon részt venni?

2009. dec. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az előző kommentelőtől kérdeném hogy hol lehetne futsalozni? :D ez előtt 2 évig játszottam nagypályán csak vas-hiányos voltam/vagyok már nem tudom, és abba kellett hagynom mer 60 perc után majdnem megdöglöttem. :/
2009. dec. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 04:16-os!Köszönöm szépen a dicséretet,kérdésedre a válaszom: szerintem a legfőbb oka a korunk amiben élünk. A számítástechnika ill hasonló szórakoztató ágak vonzása, mert most a gyereknek mennyivel kényelmesebb az hogy beül a gép elé és elkezd neten multiba játszani valamit egész álló nap, minthogy elmenne sportolni valamit ahol a belét kihajtja, nagyon ellustultak a mai fiatalok, mivel még középsulis vagyok tapasztalom is ezeket, van ilyen ,,kocka'' ismerősöm is, de komolyan szerintem 5(!) szabályos fekvőt se bírna megcsinálni, hát így állunk most, és ezellen nem tudom mit lehetne tenni ez már el van kúrva


balatoni vagyok, és a terem méretei miatt amit bérlünk csak 3+1ben tudunk játszani mert többen nem férnénk el normálisan:D, kupákon nem szoktunk részt venni csak van egy ilyen régi focis baráti társaság és akkor összeszedünk 8 embert és szombaton kibéreljük az általános sulink tesitermét, én nagyon szeretem a teremfocit ill. a kispályás focit megpróbálkoztam a nagypályással is de az nem igazán jött be mivel én hát hogy is mondjam a kispályán nőttem fel és az nekem sokkal jobban fekszik:)


és a Te véleményed mi az általad elsőnek felvetett kérdésre?

2009. dec. 21. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!