Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mostanság el kezdtem futni.200...

Mostanság el kezdtem futni.2000 métert szeretnék lefutni, de nem megy. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
már vagy 3. futásom során történik a következő: elindulok 4-5 percig bírom, aztán egyszerűen "lefagy" a torkom. Ahogy veszem a levegőt egyre rosszabb, hidegebb és egyre inkább fáj. Este 7 vagy azután szoktam menni, túl hideg lenne a levegő és azért fáj? Mert korábban nem volt ilyen probléma, még iskolába se reggel 7.30kor..Egyébként cigizek már régóta, de ilyen problémám még nem volt.

2014. ápr. 13. 19:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy a lábam bírná tovább is. A torkom szokott "lefagyni". És mikor hazajövök egy kicsit köhögök.
2014. ápr. 13. 19:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

El kell sajátítanod a megfelelő légzéstechnikát. Plusz edzetlenül nem tanácsolnám a hidegben futást -amíg nem vagy hozzászokva a terheléshez, addig fokozatosan építsd fel az edzettséged teremben, gépen.

A cigizést is abba kellene hagyni, a futás fejleszti a tüdőt, ez igen érdekes párosítás a dohányzással.

2014. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl gyorsan veszed a levegőt, mert túl gyorsan próbálsz futni.

A lépéseid ütemére vedd a levegőt. Próbálj olyan lassan menni, hogy 4 lépésig tartson a belégzés, 4 lépésre ki. (A 3-3 is belefér még.)

2014. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!