Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A KUNG-FU az működik egyáltalá...

A KUNG-FU az működik egyáltalán a valóságban éles helyzetben?

Figyelt kérdés

Rengeteg kung-fus videót néztem a neten. Kivétel nélkül az összes kung-fus verekedés ilyen lökdösődés és kalimpálás, pedig kínai mestereket is néztem.

Itt az egyik példa

https://www.youtube.com/watch?v=iVheNCVfUfE


Én nem hiszem el, hogy éles helyzetben működik.



2014. ápr. 20. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a kungfu mukodik az ellen aki eleteben nemtanult semmifele onvedelmi rendszert.

Amugy a kungfu marcsak hagyomanyorezesre jo..

2014. ápr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Aha, a harcművészeteket azért találták ki, hogy elcsesszék vele az időt, amiből régen úgyis olyan sok volt, mert nem létezett internet. Egyébként tényleg tök haszontalan. (szarkazmus)
2014. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Amit Magyarországon oktatnak nem sokat ér.
2014. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Én tanultam évekig kungfut és mondom hogy a legtöbb mozdulat stb. felesleges..

A lényege hogy gyors,erős,kemény legyél és urald a tested.

Akkor nem kellenek csicsás mozdulatok.

2014. ápr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Háhhháhá :D


Jót röhögtem, a videón és a kérdésen is :)

Köszi! Jólesett, amúgy kicsit fájt a torkom, aztán nem lefelé terjed a tüdőm felé (természetesen) de felhúzódott ma az orromra, nem éreztem magam túl jól, de ez a kérdés felvidított!


Annyit had írjak le: itt Magyarországon, meg az internetet böngészve nem lesz nagy rálátásotok a harcművészetek valódi oldalára. Ergó a kungfura sem.


Magyarországon az embereket ugye elnyomják, gyengének és betegnek akarják látni őket. Erre megy ki az egész egésszsé.. betegségügy, a dietetikusok táplálkozási ajánlásai, a fegyverviseléshez, önvédelemhez való hozzáállás.. és természetesen ilyen a közelharci oktatás színvonala is.


Itthon nem fogtok harcművészettel, kungfu oktatással találkozni (kivéve persze néhány edző esetét) mert ez hatalmat adhatna az emberek kezébe. Szerintetek ilyen előfordulhat? Nem.


A kínaiak által kitökéletesített harcművészetek között megtaláljátok az emberi test mozgáspotenciáljának csúcsait. A 'kungfu' túlmutat azon, amit lehetségesnek gondolnánk, bámulatos fizikai képességek előhívására alkalmas edzéstechnikákat használnak.


Na persze ezt nem kell elvárni egy wingtsun edzéstől, vagy valami időseknek tartott taichi edzéstől.


De 1-1 helyen találkozhatnátok meglepő képzettségű, erős emberekkel még Magyarországon is. Harcművészeteket kissé sarkosan megfogalmazva gyilkolásra hozták létre, puszta kézzel és fegyverek használatával egyaránt. Az emberi test megfelelően megtámadva nagyon sérülékeny, a harcművészetek ezt használják ki.


Természetesen nem csak csontrepesztő erejű ütésekről szólnak, hanem harci taktikáról, mentális tréningről is, amik szintén kellenek a hatékony közelharchoz.


Aztán beszélhetünk harci készségeken kívül is hasznos készségfejlesztésekről. Vannak kifejezetten egészséges harcművészetek! Amelyek segítenek lecsendesíteni az elmét, erősíteni a testet túlerőltetés nélkül, segítenek egyensúlyt és belső békét találni.


A legveszélyesebb ellenfelek azok a harcosok lehetnek, akiket küzdelem közben még az érzelmek sem tompítanak el, akik hideg vérrel, rosszindulat és indulat nélkül is képesek nyakat törni. A harcművészek hosszú gyakorlás után az általános emberi korlátokon túllépnek, ilyen megvilágításban érdemes tekinteni erre az egészre.

2014. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 real971118 válasza:
29%

Erre annyit tudok mondani valószínűleg nem hallottál a Shaolin Kung-Fu

https://www.youtube.com/watch?v=9XB4D-3jxDU

Itt egy videó egy haladó Shaolin és egy Taekwondo mester a Shaolint nem tudja megütni vagy megrugni a Taekwondos nézd meg a videót és utánna kérdez én 5 éve tanulom a Shaolin Kung-Fu t és én hasznát vettem nem is egyszer mivel egy eléggé balhés helyen lakom.

2014. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez a videó nevetséges, ilyenek teszik nevetségessé a harcművészeteket, szerintem.


A tkd-s gyengébbet rúg mint egy kravmagás, biztos hogy nem TKD mesterrel küzd a shaolinos (aki szintén nem hiszem hogy rendesen képzett kungfus lenne).

Egy boxoló szinte 100% hogy elverné. Miért? Mert lehet, hogy egy kamu taekwondó-s kamu rúgását egyetlen érintéssel hatástalanítani lehet, de egy igazi boxoló igazi ütését nem. Varázslat kontra valóság.


De tényleg léteznek harcművészetet, amik működnek is.. :)

2014. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az eredeti kérdésnél kellene maradni,amely arról szólt,hogy éles helyzetben működik-e a kung-fu vagy sem.Az alap a kung-fu-nál,hogy nem szabályrendszerre épül.Minden támadható minden formában.(szem,torok,gerinc stb...)Azok a videók amiket mutattatok kimerítik a vicc kategóriát.Egy nagy hókusz-pókusz bohóckodás az egész.Az igazi kung-fu nem ilyen.Az gyors,rövid,és célra törő.Semmi fölösleges marhaság.Én úgy gondolom,hogy az egyik legkönyörtelenebb,és legjobb önvédelmi rendszer.Persze van vagy 300 féle,és nyilván van ami semmire sem jó,de globálisan nézve,az egyik legbrutálisabb harcmodor.Itt egy nem egészen félperces videó,ez megmutatja,hogy milyen.De csak a You Tube-ra bejelentkezve nézhető meg sajnos. https://www.youtube.com/watch?v=Glv1xm8Vk8g
2014. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát... nekem ez a videó kicsit fake gyanús.
2014. ápr. 23. 20:09
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Hagyjad Kérdező! A karate, a kung-fu és a többi távol-keleti hókuszpók nem igazán működik a valóságban. 20 évnyi kung-fu vagy karate gyakorlással is maximum annyit érhetsz el, hogy nem fog téged összeverni egy küzdősportokban nem jártas személy. Én a 6 évnyi bokszommal agyaltam már meg olyat aki 15 éve kyokushin karatézik és olyat is aki wing tsunozik 8 éve. Egyiket sem volt nehéz megverni, hiába ütöttek-rúgtak. Az európai eredetű harcmodorok a jók, ökölvívás, savate, birkózás, sambo, zipota, systhema, defendo. Ázsiaiak közül maximum a taekwondo és a muay thai az ami még azért jó.
2014. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!