Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A KUNG-FU az működik egyáltalá...

A KUNG-FU az működik egyáltalán a valóságban éles helyzetben?

Figyelt kérdés

Rengeteg kung-fus videót néztem a neten. Kivétel nélkül az összes kung-fus verekedés ilyen lökdösődés és kalimpálás, pedig kínai mestereket is néztem.

Itt az egyik példa

https://www.youtube.com/watch?v=iVheNCVfUfE


Én nem hiszem el, hogy éles helyzetben működik.



2014. ápr. 20. 17:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó hozzászóló igazi, alátámasztható állítása (tehát amit nem csak lázálmodott) az annyi, hogy wingtsunost és kyokushinos embert megvert. Igaz?


Ilyen állításokkal ha jobban értene a témához vigyázna picit, mert tudná hogy ez a kettő nem szint. WT és kyo (sport)karate az nulla. Minden boxoló elveri őket, mert a boxolók tudnak ütni a wt-sek, kyo-sok meg nem. Sakkozókat is elverne a boxoló. És büszke rá?


A többi keleti stílust, igazi harcművészeteket pedig ő sem ismer. WT (magyarországon) és Kyo nem harcművészetek.. tehát nem érv, hogy valaki elver egy kyo mestert. Bárki elver egy kyo mestert aki komolyabban gondolja a bunyó témát. A kyo-sok nem gondolják komolyan.. nem kell velük érvelni, majd amikor normális shotokan mestert vagy gojoryu mestert is elver, akkor lesz taps. Tényleg. Bár egy ilyen szerzet pusztán az alkarjával megöli egy boxoló alkarját, nem kell hozzá megütni a boxolót, ezt érdemes számításba venni (stipistopi, én minden vagyok csak karatefanatikus nem, de legyünk már tájékozottak, és ne csak egy oldalról)

2014. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Olyanrol hogy "kung-fu" egysegesen nem is beszelhetünk mert tobb szaz stilus letezik.

A legtöbben (mindben?) viszont nem a harc az elsődleges hanem az önfejlesztes,a test utalasa,szellemiseg,csi kezelese..


Igy nyilvan nem veheti fel a versenyt a nyers harcra kielezett küzdősportokkal.

Plusz itthon rossz az oktatas is sok helyen.


En xing yi-t tanultam 3 evig es rengeteg mindent adott de küzddeni nem tanultam meg. Kb normalisan ütni se.

2015. febr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Ez szerintem elég meggyőző :)

https://www.youtube.com/watch?v=kRi5aWdlyO8

2015. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Sokakon én is jót röhögtem :D Nem lehet találni Sehol edzőt? A lófaszt szinte minden nagyobb városban van kung-fu edző.Magyarországon pedig megtalálható egyik legnagyob wing-tsun-osa Máday Norbert havonta rendeznek találkozókat is még csak pár hónapja wing-tsunozok de sokkal jobban érzem magam.Nem csak testileg de lelkileg is feltölt és élvezem.Szerintem Menj el egy edzésre nézd meg milyen.Megvédeni magadat egy másfél év gyakorlás és edzsés mellet tudod majd kb. de szerintem ha jársz pár hónapot nem is ez lesz a lényeg az egyik válaszoló azt írta hogy sok mozdulat felesleges nem tudom milyen fokozatod van,vagy az is lehet hogy fényévekkel elöttem vagy, de szerintem minden mozdulat fontos és sohasem tudhatod mikor van rá szügség.Egyépként ha jól tudom a si-shing ennél már van hogy 2 embert is rádküldenek vagy többet hogy védd meg magad. Szerintem élőben kell dönteni. ;)
2015. aug. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11-esnek: az alkarjával eltöri a boxoló alkarját? Ébredj fel, ember.................
2020. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!