Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport/Harcművészet? Mit...

Küzdősport/Harcművészet? Mit tanácsoltok (bővebb lent).

Figyelt kérdés

Kecskemétről lenne szó ahol szerintem minden van. (teljesen amatőr vagyok)


Olyat keresek ami elsősorban (utcai)önvédelem, és gyorsan tanulható. Tehát nem 2év alatt jutok odáig, hogy megtudjam magam védeni. Az sem hátrány ha támadásban is hatékony tehát a saját gyenge pontot fordítja a támadó ellen, gyors ütések....stb.


2014. ápr. 28. 22:58
 1/4 anonim válasza:
én kick boxoltam, szerintem a célnak tökéletesen megfelel.
2014. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy elmész és 4hónap alatt megtudod magad védeni ezzel max a kravmagások ámítanak. 2 év alatt max boxon jutsz el egy bizonyos szintre de azis max annyira jó, hogy ha megakarnak verni akkor nem feltétlenül fognak tudni, ahhoz viszont, hogy ténylegesen jó legyél valamiben kell minimum egy 5-6 év.
2014. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha a jitsu érdekel, keresd Fekete Sándort.
2014. ápr. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban azt mondanám, hogy önvédelemre harcművészet edzésen lehetne tréningelni. Csak ezeket általában rég nem úgy oktatják, mint ahogyan harcművészeteket mindig is oktattak.. tehát kb. értelmetlenné váltak (tisztelet a kivétel néhány komoly edzőnek).


Küzdősportokat sosem önvédelmi célra használták, viszont mivel nem olyan rossz az oktatásuk, így amilyen képességeket segítenek kifejleszteni, ami rutint adnak azok jól jönnek ilyen 'önvédelmi szituációban', ha erőszakra kerül a sor.


Birkózók, boxolók utcán is tudnak sikeresen küzdeni. Egyszerűen megvan bennük az, ami jó ha van küzdelem során. Ráadásul ezeket a sportokat mindig jól oktatják, bármelyik városban, faluban (esetleg kevés kivétellel).

2014. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!