Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez a hipotézis miért nem...

Ez a hipotézis miért nem valósul meg a valóságban? (küzdősport, harcművészet)

Figyelt kérdés

Ez az egész csak egy feltételezés:


Van egy harcművészeti rendszer nevezzük origavinak. Ez egy nagyon hatékony rendszer, több évszázados hagyományokkal, jó önvédelemre, a harc minden területéről a legjobb technikákat tartalmazza.

Jön XY és azt hazudja, hogy az önvédelem és a szellemi örökség miatt kezdi el az irányzatot, ám valójában az origavi-edzések során megszerzett tudását pénzes küzdelmekben akarja kamatoztatni. Miután 10 évig edzett, van tehetsége, XY el akar indulni valamilyen küzdelemben.Ilyen lekorlátozottakat, mint a boksz, birkózás nem választ, hiszen ott nem tudná veszélyes technikáit alkalmazni. Ezért MMA-rendszerű versenyeken vesz részt, minden versenyt megnyer, szépen halad felfelé, az összes tornán győz, míg végül UFC-bajnoki címig viszi, hiszen ott is csak küzdősportolók indulnak akiket könnyen hatástalanít, mindent véd.

Ezáltal gazdag, sikeres lesz és az origavi stílusnak is nagy hírnevet szerez.


Ilyen miért nem történik a valóságban szerintetek? Hiszen annyi ilyen harcművészet van, ami minden felett áll, hogy nem értem ez miért csak hipotézis.



2014. ápr. 28. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Jó kérdés! ;)

Már előre borítékolom a válaszokat. :)

2014. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

befutott a mai nap első "komolyabb " kérdése!

rohanok is coláért meg popcornért, mert nem akarok lemaradni az oltásokról.

2014. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Ilyen lekorlátozottakat, mint a boksz, birkózás nem választ, hiszen ott nem tudná veszélyes technikáit alkalmazni." és mégis mi a különbség a boksz, birkózás és az mma között? jó igen több engedélyezett technika van de mint te is említetted a veszélyes technikákat nem alkalmazhatja pl: befogják egy karfeszítésbe és nem tud szabadulni(mivel értelemszerűen nem olyan jó földharcban mint azok akik erre specializálódtak) , szabályok nélküli szituációban egyszerűen kinyomná ellenfele szemét és ezzel le is van zárva a dolog ellenben itt ilyet nem csinálhat így egyértelmű, hogy el is veszti a küzdelmet. Ez a normális harcművészetekre vonatkozik, azok amiket meg itthon oktatnak nagy mennyiségben meg halmozottan igazak továbbá nem képesek az edzésen tanultakat alkalmazni akkor se ha nem tiltják szabályok, azonkívül sok helyen még sparring sincs így nem alakulnak ki azok a képességek amik a küzdelemhez kellenek így már alapból esélytelenül indulnak.
2014. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a Máday végig vinné ezt ugyanígy, ahogy ezt a Kérdező levezette, akkor talán tudnám tisztelni a WT-t. De addig ezek a távol-keleti "gyilkos" harcművészetek csupán legendák maradnak. Megnéznék MMA-ban egy igazi shaolin szerzetest. Egy "istenszintű legyőzhetetlen" wudangos taichi szerzetest akinek elég csak a levegőbe ütni egyet és az ütés során a levegőbe áramoltatott csí energiának a segítségével akkora lökéshullámot idéz elő, amivel 6 méterről eltöri az összes bordáit a Fedornak. Valamint szeretnék látni olyan japán aikido/ju-jutsu mestert is, aki a kí energia segítségével elkapja a Semmy Shilt rúgását, de csak épphogy hozzáér a kisujjával a Shilt sípcsontjához, és Shilt a levegőben ötször megpördül és arccal belecsapódik a földbe 4 méter mélyen, és 12 méter sugarú krátert hagyva maga után.

Szeretnék látni olyan félelmetes wing tsun mestert is, aki 35-ször pofánb*szná a Klicskót, még mielőtt az egyáltalán megemelni a kezét egy jobb egyenesre. Olyan japán karate mestert is megnéznék aki akkora mai gerit rúgna a levegőbe, hogy elferdítené az MMA ketrecet és vele együtt Gracie-t is.


Hát igen..chh..ezek a nagy mesterek nem akarják megmutatni nekünk a halálos "Éjjeli Smaragd Lótusz Sárkány Ryu Chuan Do Kempo Jutsu"-t. :(

2014. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerinted ilyen csibészségek nem játszanak a küzdősportban?

Birkózásban is ha kezd a helyzet szorult lenni minden lágy részt támadnak,( a tőlünk keletebbre lévők harapnak is), a fejelést nem is említem.

Szóval itt is van olyan, hogy törik a füled, tökön rúgnak, a szemedbe nyúlnak, ez azért nem harcművészeti dolog...

2014. ápr. 28. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
a ringben megtörténő csibészségek nagyon nem egyenlőek azzal amikor konkrétan az egész harcrendszer olyan technikákra épül amik nem megengedettek és emiatt azokat kell használni amiben minden tekintetben alulmaradnak olyanokkal szemben akik ezt gyakorolják, itt van példának az amikor barátommal kesztyűzünk és nem igazán tud érvényesülni velem szemben függetlenül attól, hogy jitsun része az edzésnek a sparring ezzel szemben kesztyű(és szabály) nélkül egy kézcsavarással letud vinni a földre ha olyan úgy alakul és nem is igazán tudok mit csinálni(kiszabadulni a fogásból)
2014. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező kicsit vágná a UFC történetét (kezdetét) akkor tudná, hogy ez megtörtént 1994-ben. Jött egy ember, aki egy stílust követve lenyomott mindenkit, súlycsoportok se voltak még. Világhírt, és jó sok pénzt szerezve ezáltal.
2014. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy kínai tai chi mester bemenne a ketrecbe, úgy megvernék őt, hogy fogak nélkül menne haza Kínába.
2014. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Te bölcs, sejtelmes vezér, igen 1994-ben a testharc alapú stílusok - így a BJJ - is meglepte az állóbunyósokat, de azért írtam jelenünkben a kérdést, mert azóta rendszereződött az egész szabályrendszer valamennyire, kialakultak bizonyos részei, karaktere stb.
2014. ápr. 28. 21:56
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, a magam eddigi 16 év tapasztalatával veszem a bátorságot a válaszadásra.


Véleményem szerint azért nem történik ilyesmi a valóságban, mert nem létezik mind fölött álló harcművészet, ugyanis egy harcművészet soha nincs (nem lehet) kész és befejezett, az mindig változik, fejlődik. Vannak, amik egy adott stílus örök, "kőbe vésett" jellemzői, de ha hatékony akar maradni, akkor haladnia kell a korral.


Nem beszélve arról az igen fontos tényezőről, hogy itt az egyszerűség kedvéért következetesen mindig a "harcművészet" kifejezést használtuk, ugyanakkor léteznek "harci rendszerek" is, és a kettő korántsem ugyanaz. A Kérdező pedig e kettő között vázolt fel egy képzeletbeli küzdelmet, ami nagyjából olyan, mintha feltennénk a kérdést: "Nagyobbat ugrik-e egy kenguru, mint amilyen gyorsan fut egy strucc?" Nyilvánvalóan eldönthetetlen.


(Ez csak egy magánvélemény, várom az érveket! :) )

2014. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!