Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon tetszik nekem az...

Nagyon tetszik nekem az aikido el szeretném kezdeni de hallottam olyan véleményt hogy nem a legjobb Mi a véleményetek? Tényleg nem annyira jó?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
mitől lesz egy stílus jó, vagy a legjobb?
2014. ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hogy mennyire jó, attól függ, mire akarod használni. És ha több véleményt hallottál, akkor attól is függ, ők mire akarták használni. Alap esetben olyan, hogy „jó vagy nem jó aikido” nem létezik. Ez felejtős. Maga az aikido egy elv-gyűjtemény: mikor mit lépj, mit csinálj, melyik technika hogyan működik vagy éppen nem működik és miért. Minden harcművészet ilyen, egy szabály-gyűjtemény, technikák rendszerbe szedve. Dióhéjban. Hogy működik vagy sem a valóságban, az a rendszer alkalmazásán múlik: vagyis tudja-e / akarja-e valaki használni úgy, hogy a céljait elérje vele? Vagyis jó-e az adott embernek, vagy sem? És miután rengeteg ember létezik, és mind különböző, különböző célokkal, rengeteg véleményt fogsz kapni. Ezek között olykor nehéz eligazodni.


A sok közül egy, saját véleményem szerint menj le, próbáld ki, és te magad döntsd el, elérheted-e vele azt a célt, amiért tanulni szeretnéd.


Szerény személyem pl. spéci eset vok, mert az egészségügyben nem engedhetem meg magamnak, hogy a nekem rontó paciensben kárt okozzak. Innentől nekem kb. semmi nem jó, amit harcra vagy küzdelemre találtak ki. Jól is néznék ki a betegjogi képviselő előtt, miután gyomron vágtam a beteget. Az aikido nekem pl. ideális. De hátránya, hogy 1. olyan mestert kell kifogni, aki 1. gyakorlatban működő technikákat oktat, 2. aki nem törni-zúzni tanít, hanem kontrollálni, 3. sokáig kell tanulni. Ha károkozás nélkül akarsz megúszni valamit, azt tovább tart kitanulni, bármit is csinálsz. Valamit valamiért. De ez csak a technikai oldal. Az is igen jól jön, hogy a rendszert a másokkal való jobb együttélés megtanulására hozták létre. A küzdelem orientált rendszerek vagy oktatás nekem ebből a szempontból kevésbé jók, mert nem arra vannak kihegyezve, amit tanulni szeretnék.

Annak, aki küzdeni akar megtanulni, versenyezni szeretne, vagy közismerten hatékony önvédelmet rövidebb időn belül elsajátítani, vagy csak magasabb vérmérsékletű, és szeret pörögni, annak az aikido rossz választás. Vagyis nem jó. Látod? Bonyolult -.- Menj el sztem edzésre, és próbáld ki. Egyszerűbb.

2014. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itthon az összes keleti harcművészet (karate, aikido, kung-fu), nem hogy nem a legjobb, hanem kifejezetten sz*r. Persze van az 2-3 karate/aikido/kung-fu iskola, ami tűrhető, de 99%, hogy nem ezt fogod kifogni.

Helyette inkább bokszolj, brazil jitsuzz vagy thai boxolj.

2014. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mrniceguy1 válasza:
Valószínűleg a kérdező nem kedveli a verekedős sportokat ezért inkább a harcművészetet keresi. Ha tényleg el szeretnéd kezdeni akkor jól nézz körül, mert elég sokan oktatnak Budapesten. ahova én járok az a Kálvin térhez van közel, a dojo pedig a magasföldszinten van(sok helyen saleéromos, dohos pincében tartják). Ha érdekel privátban megbeszélhetjük!
2014. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!