Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futónak Kalenji vagy...

Kezdő futónak Kalenji vagy Mizuno?

Figyelt kérdés

20.000 forintból jó lenne megúszni az egész kezdő szettet. Kell vennem ruházatot is, ott a Kalenji mellett döntöttem, mert olcsó, ott rövidnadrág + 2 póló = 6000 Ft.


A cipőben a Kalenji Eliorun-t néztem 15 ezer, a Mizunu Wave Fortis 6 20 ezer. Olvasgattam a témában, a Mizunóról általában jót írtak, Kalenjiről kevésbé. 5 ezer forinton nem gondolkoznék, ha a Mizuno egyértelműen jobb, vagyis inkább azt mondom, ha a Kalenji ROSSZ. Heti 3 alkalommal futnék, kb 30-40 percet.


Van ott még Adidas, Nike, Asics, Saucony. Nem tudom, igazából nem értek hozzá. Így ha el is megyek majd vásárolni, nem lesz tapasztalatom. Mert sokan azt mondják, mindegy a márka, ha kényelmes, meg jól futok benne. Ez így is van, csak mivel nincs tapasztalatom, így nem tudok viszonyítani.



2014. máj. 1. 09:54
 1/2 anonim válasza:
0%

Egyik se. Nem érdemes ennyit elkölteni mindaddig amíg tényleg szokásoddá válik a rendszeres futás.

Nekem korábban egy Saucony volt. Kb.: 550-600 km-et bírt ki.

A Wink-nek van egy sport/futásra szánt modellje. Egy kezdőnek pár hónapig vagy akár fél évig kitart és kb 4000 ft. Ha pedig azután is lelkes maradsz, már megéri másik cipőt vásárolni.

A spuri futóbolt szerintem nagyon jó hely. Széles a választék, értenek hozzá és segítenek a választásban.

Ugyan a Kalenji futócipőkkel nincsen tapasztalatom, de az utcai cipői és más termékei nekem beváltak. A Mizuno-t nem ismerem.

Nem kell külön futónadrágot és pólót se venni ha van otthon egy kényelmes melegítő. A kezdet nem ezen múlik.

2014. okt. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csiß ***** válasza:

@1

Okos vagy..Egy 4.000 Forintos cipőben ha fájni fog a lába vagy megsérül akkor biztos motivált marad..Ennél rosszabb tanácsot nem is adhattál volna.Kezdőnek is nagyon fontos egy normális cipő.

2014. okt. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!