Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Salakpályát, miként lehet...

Salakpályát, miként lehet felújítani pénz híján, ha már gazos? Miként kell karbantartani?

Figyelt kérdés

Gyakorlott, netán hozzáértő emberek tanácsaira lennék kíváncsi!

Középiskolában vagyok karbantartó és érettségire (torna) rendbe kéne hoznom. El nem tudom képzelni, miként gondolta a vezetőség. :-o A munkámat szeretném megtartani, így megteszem, amit tudok.

Gyomirtóztam a héten. De már a gaz eltávolítására sincs ötletem. Hiszen felásni nem lehet, mint egy kertet. :-(

Apró, azaz elterülő gyom van rajta főleg, de annyi, hogy messziről nem is látszik, hogy ott salakpálya lenne. :-((



2014. máj. 9. 20:02
 1/7 anonim válasza:

Sajnos én sem vagyok ebben szakember, csak 20 éve játszom, és többé-kevésbé látom, hogyan tartják karban a pályákat.

Sajnos a gyomokat egyesével és gyökerestől ki kell húzni, mert hamarosan újra kinőnek. Még a gyomirtó sem tartós megoldás. Tehát én azt csinálnám, hogy a gazokat kihúzogatnám, utána gereblyével legalább 5 cm mélyen fellazítanám, majd a végén lehengerelném.Tudom, hogy ez nem 1 személyes munka, de próbálj meg iskolásokat is bevonni a melóba. A tanárok biztosan segítenek a szervezésben.

2014. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valami hasonlóra gondoltam magam is.

De nagyon nagy területnek számít, ha kézzel kell kitépkedni.

(Nemrég egy lakóház kertjét tettem rendbe. A gyomok felét ott is kézzel tépkedtem ki. Amit lehetett lekaszáltam (kézi és gépi kaszával) majd két ásónyom mélyen átforgattam a talajt. Műtrágyáztam, elegyengettem. Két hétig csináltam, majd egy hétig az ágyból is alig volt kedvem kikelni :-)


Sajnos a kertész állást megszüntette a klebelsberg iskolafenntartó központ egy éve. Pénzt szinte semmire nem adnak. Hosszas könyörgés árán, hónapok után végre most vehetünk egy fűnyírót, de ezt is maximum 50 ezer forintig. Más cégnél, ekkora területre univerzális kis traktort vesznek a munkálatokhoz. (visszasírom azokat munkahelyeket, mikor meglátom az itteni területet)

Rengeteg mindent kéne kicserélni, pótolni, venni, de semmire nincs pénz. :-( ...de Magyarország jobban teljesít... :-[

orbániában milliárdokért építenek stadiont a mi pénzünkből, de az iskolákban semmire nincs pénz, még a sportra sem. Mégis miként képzeli orbán a sportolók utánpótlását, ha az iskolákban nem tudnak a gyerekek megfelelően sportolni?

2014. máj. 11. 14:31
 3/7 anonim válasza:
Teljesen igazad van, de ha nem akarod elveszíteni az állásodat, keményen kell küzdened. A családomban és baráti körömben is vannak tanárok, óvónők, stb, pontosan tudom, miről beszélsz. Ne add fel, ez egy ilyen ország!
2014. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Esetleg a vezetőséget kellene megkérdezned, hogy ők hogyan gondolták mivel te nem vagy szakember vagy mégis honnan kellene neked ezt tudni, ha még sosem csináltál ilyet? Esetleg nem kellett volna megvárniuk míg mindent ellep a gaz évek alatt...

Eszedbe ne jusson egyesével kihúzkodni, gondolom nem ez az egyetlen munkád, hogy elvárható legyen, hogy egész nap ezt csináld. Ha jól értem ez neked csak olyan mellékes munkakör karbantartó lévén mivel a főállású kertészt megszűntették. Mellesleg a technikai dolgozók nem keresnek túl jól ahhoz, hogy agyonra dolgozzák magukat. Nem tudom mennyi időd van rá, de szerintem ha az általad leírt módon akarnád megszűntetni, ahhoz kellene egy pár év mire végeznél, mivel nyáron folyamatosan kellnek ki a tavaly elszórt magokból az újabbnál újabb gyomok.

Szóval vegyék meg a drága gyomirtószert, ha ilyen elvárásaik vannak. Ha rendszeresen legalább 2 évig használod mielőtt beérnének a magok sikerülni fog jól kipucolni a salakot. Az elszáradt gazt pár hónap múlva lombseprűvel szedd össze, addigra talán kijön vele.

A fűnyíróért meg remélem nem te könyörögtél, hogy még többet dolgozhass. Inkább örültél volna, hogy nincsen addig nem várható el, hogy le legyen vágva.

2020. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen régen tettem fel ezt a kérdést, 2014-ben. Pár hónapig dolgoztam ott, majd elköszöntünk egymástól. Főállás volt, a bért és a hülye iskolai vezetést leszámítva jól éreztem magam. Másodállásom volt ez mellett, amiből meg lehetett élni. Volt még egy alkalmazotti melóm, majd a másodállásom lett a fő megélhetési forrásom vállalkozóként. Elegem lett asok hülye főnökből! ;-) Magam ura lettem! Nejem is vállalkozó (más területen), így magunk osszuk be az életünket, ahogy nekünk tetszik. Akkor csinálunk szabadnapot, hosszú hétvégét, amikor szeretnénk (persze figyelembe véve a munkalehetőségeket). Annyit dolgozunk, amennyi jól esik. Főleg én, mivel itthon melózgatok. Gyerekeinkkel is sokkal több időt tudunk tölteni. Főleg, hogy hónapok óta itthon vannak, most pedig itt a szünet. De mára legalább ki lehet mozdulni velük.


Életem során ez volt a harmadik iskola, ahol dolgoztam. Kettő közép és egy egyetem volt. Mindenhol a fizetés volt a legrosszabb pontja az állásoknak. De az egyik egyetemi egységnél büfét is üzemeltettünk egy kollégával, ami hozott egy kis pluszt, ha nem is sokat. Ami még nagy különbség, hogy az egyetemen jellemzően okos, értelmes a szakmájukhoz értők tanítanak, miközben a középiskolákban a tanári kar fele tök primitív. Tisztelet a kivételnek! Több alkoholista van köztük, nagyon sokan pedig leszarom tablettát szednek. Az egyetemen ezt nemigen tapasztaltam, pedig az igen nagy, sok létesítményből áll, számtalan alkalmazottal. Ingatlan üzemeltető - karbantartókén pedig mindenhová volt bejárásom.


Az említett salakpályáról annyit: a fele lett megtisztítva. Kaptam némi diák segítséget, hiszen van (vagy volt) ez a kötelező társadalmi munka vagy mi. Ennek keretében jöttek gazolni, gyomlálni a gyerekek. Sokat kapáltam, gyomláltam magam is, majd gyomirtóztam, végül hengereltem, vonalaztam. Szép lett!

2020. jún. 29. 01:47
 6/7 anonim válasza:

Salakpálya karbantartast a gyerekek végzik

Hasznalni kell

Nincs más megoldas

Üzenem az osszes barom vezetőnek

2021. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez valóban igaz, de éppen a jelenlegi vírushelyzetből kialakult időszakban nem aktuális az érvelésed! Hiszen, mennyi lehetőségük volt használni az elmúlt egy évben? 🤔
2021. máj. 16. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!