Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy önvédelmi, harművészeti...

Egy önvédelmi, harművészeti stb. sportot keresnék! Lehetőleg olyat, ahol sokat tanul az ember: Rugni és mindenféle szaltókat dobni meg ilyesmik :D Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudunk (ezen a fórumon MINDENFÉLE emberek írnak, komoly végzettséggel rendelkezők is, komoly sportolók is, komoly harcművészek is, én ezért szeretem - na meg a hozzánemértő viccesek miatt)


Én csak az alapokat írnám le, nem lesz konkrét válasz a kérdésedre:


- Magyarországon ugye nem gondolod, hogy majd csak úgy akárkinek komoly közelharctechnikát oktatnak, hogy aztán veszélyes tudású emberré váljál? Azért ez nem úgy megy. Pedig önvédelemhez ez kellene.


- Felejtsd el azt hogy önvédelem és sport. Együtt a kettő nem megy, nagyon különbözik minden sport mentalitása és egy önvédelmi helyzet.


- Felejtsd el azt, hogy önvédelem címszó alatt szaltózni tanulsz. Vagy tornász vagy és akrobatikázol, szaltózol (de akkor utcán belédvágják a kést) vagy harcos vagy, és az edzésed során nem sok időd lesz tornamutatványokat gyakorolni, mert célirányosabb edzésed lesz.



Harcművészetet kellene tanulnod, de ezek 90-95%-ban nem is harcművészet edzések, csak elnevezés alapján azok. Kamuk.


Így általában maradnak a küzdősportok, amiket ugyan nem önvédelemre találtak ki, de elég jól lehet fejlődni velük, ugyanis ezeket rendesen tudják tanítani. Márpedig egy stabil ökölvívó tudás birkózó tudással kiegészítve reális esélyeket ad egy erőszakos helyzetben a győzelemre (ami a túlélés, a másik emberek harcképtelenné tétele)

2014. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!