Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen olyan jellegű kűzdőspor...

Johny8997 kérdése:

Milyen olyan jellegű kűzdősportok vannak amelyek inkább lábra vagy gyors ellentámadásra az ellenfél gyors padlóra küldésére koncetrálnak?

Figyelt kérdés
Gondolok én itt olyankora hogy pl: inkább a lábadat használod a kezedet kevésbé vagy gyorsan.

2014. máj. 16. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ha padlóra küldés alatt azt érted, hogy jól földhöz vágod akkor ott van a birkózás vagy a judo ha meg azt, hogy minél gyorsabban üsd ki a másikat arra meg jó bármilyen állóharc stílus ha jó vagy benne. láb centrikus stílusnak meg ott van a taekwondo például.
2014. máj. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
taekwondo főleg láb és a kontrákra épít (főleg a profik), de ma már nem mennek annyira a kiütésre, főleg nem küldik le egymást.
2014. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen inkább az olyan jellegüre gondoltam ami gyorsan kiüti az ellenfelet
2014. máj. 18. 17:23
 4/6 anonim válasza:
Kempo például... :D itt ellentámadásra megyünk vannak ütések rúgások dobások és kb minden technika befejezése valmilyen törés :D (sok előbb említett sportot kombinál, ha lehet így mondani:D)
2014. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Singham ***** válasza:

Nem nagyon van olyan stílus, ami ellentámadásra épül, mivel már rég rossz az, ha ellentámadást kell alkalmaznod. Még az Aikido sorolható ide, de azt egyedüli stílusként használhatatlan.

Meg az összes stílus arra koncentrál, hogy az ellenfelet minél gyorsabban ,,padlóra küld".

Lábra meg a Taekwondo meg a Savate koncentrál.

2014. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen elég rosszul fogalmaztam.... Kempoban (náluk) arra megyünk hogy az ütéseket rúgásokat fojtásokat stb. kivédve ellentámadjunk :D
2014. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!