Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez megfelelő progresszió a...

Ez megfelelő progresszió a HSPU-hoz?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


Saját testsúllyal edzek már jó ideje, fekvőzöm, húzódzkodom, lábemeléseket, törzserősítést végzek, láb sem marad ki...van egy alap kondim, azonban mit ad isten, a váll és a csuklya erősítésére eddig nem fordítottam sok figyelmet. Illetve ez nem igaz, kicsit az egom is bele játszik, mert életembe nem tudtam még kézenállni, hát még így kinyomni magam, úgyhogy ezt a lyukamat most be akarom tömni (nem félreérteni!!!)


https://www.youtube.com/watch?v=Rhgu1b6fD4E


A fenti progresszióval gondoltam megtanulni a kézenállásos fekvőt (hand stand push up). Úgy gondoltam, hogy az edzéseim során a "klasszikus" fekvőt a linken látható rávezető gyakorlatokra cserélem.


2 kérdés:

1) A videóban lévő "V fekvőtámaszból" (pike pushup, nemtudom magyar nevén hogy ismert) megfelel, ha olyan 20-as ismétlésszámra törekedek?

2) A statikus kézenállás tartásánál mi legyen a cél? 2 perc? Vagy több?



#fekvőtámasz #kézenállás #hand stand push up #kézenállásos fekvő #hand stand #fekvőtámasz kézenállásból
2014. máj. 24. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy eddz rendesen vállra, az a legfontosabb izomcsoport saját testsúlyos edzésnél, minden nehezebb gyakorlat alapja.

Tanuld meg a kézenállást (esetleg a kézen járást, az rengeteget segít az egyensúly megtartásánál). 2 perc kézenállás már bőven sok a hspu megtanulásához, én 40-50 másodpercig tudom tartani és így megy 2-3 szabályos (orrom érinti a földet).

2014. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Zsír. Szerintem akkor nekikezdek a vidiben látott gyakorlatokat beépíteni az edzésembe.


Következő cél: HSPU :) Köszi a választ, jó edzést!

2014. máj. 24. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

teljesen jó.

pike-ból 4x20

kézenállásból 3x1p

de a fegyenc erre vonatkozó fejezetét is elolvashatod,mert jól jönne az elején a varjú,később a nyomásnál meg a fél mozgástartomány könyvekkel a fejed alatt.

2014. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hálás köszi a válaszért!


Természetesen ismerem a fegyencedzést, a fél-hspura szerintem mindenképp szükség lesz, bármennyire szeretném már rögtön csinálni, és úgy terveztem, hogy jöhet a varjú amennyiben a pike pushupok és statikus kézenállás között túl erős lesz a váltás.

2014. máj. 24. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!