Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megállapítani,...

Hogyan lehet megállapítani, hogy mennyi izom van rajtam?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve elkezdtem hastáncolni, heti rendszerességgel, előtte nem mozogtam rendszeresen, csak sokat sétáltam, alkalmanként lépcsőztem vagy futottam, de úgy rendszeresen nem csináltam semmit, gyerekkoromban a tornaórák is problémát jelentettek, mert nehezen bírtam, amit követeltek. A hastánc már tetszett egy ideje, olvasgattam róla, mennyire átmozgat, meg mire lehet jó. Nekem korábban sokat fájt a hátam, vállam, nyakam, begörcsölt a lábam, és a tartásom se volt teljesen jó.

Most egy év után a korábbi fájdalmak minimálisra csökkentek, nagyon ritkán fordulnak elő, ha mégis, a tartásom sokat javult, és észrevettem magamon, hogy izmosodtam is, formásodtak, feszesedtek a végtagjaim, korábban lógott a bőröm, most nem. Soha nem voltam túlsúlyos, ellenkezőleg, a fogyásra vagyok hajlamos jó étvágyam ellenére, most 4kg-mal mutat többet a mérleg ahhoz képest, amivel kezdtem (44kg-ról 48kg-ra, 151cm magas vagyok), centire nem látványos egyébként a változás.

Most elkezdett érdekelni, vajon hogyan deríthetném ki, mégis most hogy állok, mennyi az izom, és esetleg mennyi a zsír.

Egyébként örülök a változásnak, jobb formában vagyok, erősödött az immunrendszerem is, egészségesebb is lettem, nem vernek le a betegségek úgy, mint korábban, ha van is valami vírus, csak átfut rajtam 1-2 nap alatt, de nem gyengít le.


2014. jún. 6. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs, de az ilyen kalkulátorok azért nem annyira pontosak. Én ennél pontosabb módszert szeretnék.
2014. jún. 6. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Már pedig ennél pontosabban nem tudod megállapítani, a versenyzők is így számolnak testzsír%-ot.
2014. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok versenyző, és az ilyen kalkulátorok nagyon téves adatokat adtak már. Sajnálom, nekem ez a módszer nem megfelelő.
2014. jún. 7. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Hiába nem megfelelő :D fogd már fel hogy máshogy nem tudod megállapítani, hogy konkrétan mennyi izom van a testeden.

Normálisan mérd meg az adatokat, és ki fog adni egy korrekt testzsír %-ot. Abból lehet következtetni az izomzatra.

2014. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól még ugyanúgy pontatlannak tartom ezeket a kalkulátorokat. Más módszer komolyan nincs? Nehezen hiszem el, hogy ennyi felszínes adatból tényleg meg lehet állapítani, hiszen eleve egyénileg a csontozat is más.
2014. jún. 7. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez nem így működik...

Az ég világon semmi felszínes adat nincs ebben. A testsúlyod kéri, meg a tested 3 pontján található zsírréteg vastagságát. Ez nem "átverés" így tudod megmérni a testzsír%-od, és ezek alapján az izomtömegedet.

Többek között azért kéri a testsúlyodat, hogy tudjon kalkulálni a csontozatoddal. Ha van egy ember, akinek a karján/mellén 10, hasán 15, lábán 20mm a bőrredő, de 80 kg, az sűrűbb csontú mint akinek ugyan ekkorák a bőrredők, és 75 kg.


Ami tényleg átverés, azok a testzsír kalkulátoros mérlegek, mert egy mérleg sosem tudja meg, hogy mitől vagy te 130 kg. Izomtól, vagy zsírtól.


Ezzel amit linkeltem, a testsúlyhoz viszonyítva a test 3 testzsír szempontjából leg"kényesebb" részeket hozod összefüggésbe.

Harmadjára (!) is leírom, ez pontos (ha normálisan mérsz!!), így mérik a profi versenyzők is a testzsírjukat, akiknek nem kamu adatokra van szüksége.

Gondolj már bele, gyakorlatilag a testeden lévő zsírréteg vastagságát méred le, ennél konkrétabban nem tudsz arra következtetni, hogy a testeden milyen a zsír/izom arány, és hogy konkrétan mennyi izom van rajta. Egyszerűen nem tudsz ennél konkrétabban a célra törni. Nem tudom már elégszer hangsúlyozni, kifejezni a dolgokat. Aztán hogy te mit hiszel magadban a te dolgod. De gondolom nem azért írtad ki ezt a kérdést, mert te tudod hogy kell. Hát így kell, itt a válasz a kérdésedre, aztán ha valaki leírja a kérdésedre a választ, nem tudom miért kell kötekedni.


Ez kb. olyan mint ha megkérdezted volna mennyi 2*2, leírják a válaszban hogy 4, de te nem hiszed el. Hidd el, így van, így mérnek, és így lehet a legpontosabban megállapítani a testzsírt, és az izomtömeget.


Amivel pontosabb tudsz még lenni, a 7 pontos mérés:

[link]

Bár egy alap tájékoztató jellegre bőven elég a 3 pontos, ez már tényleg csak "hab a tortán".

2014. jún. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!