Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy nem mindegy melyik...

Igaz, hogy nem mindegy melyik korban izmosodik egy ember? Tényleg 30 után erősödik leginkább az ember?

Figyelt kérdés

Olyasmit értek alatta, hogy fiatalabb korban, mondjuk úgy 20 éves korig könnyebb olyan izmokat felszedni és építeni amiket később már nehezebb lesz.

Mondjuk ezt verseny és élsportolókkal kapcsolatban hallottam.

Olvastam olyat is, hogy 30 és 40 közt erősödnek leginkább az emberek. Valami olyasmivel indokolták,hogy lassul az anyagcsere és könnyebb izmost is építeni.

Bár nem tudom a méret mennyiben függ össze az erővel.

Szóval ezek igazak?

Amit egyszer elmulasztottunk fiatal korban azt már később nem érhetjük el?



2014. jún. 1. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
30 alatt több a tesztoszterontermelés, tehát fiatal korban tudsz leginkább erősödni, izmosodni, a regenerálódás is gyorsabb, mint pl nálam.
2014. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de a tesztoszteron az hogy szól bele az izomfejlődésbe?


egyébként igen, persze, nyilván 20-22 éves korig (max) tud az ember a legjobban fejlődni, utána már sokkal nagyobb energiával tudsz sokkal kevesebb izmot felszedni. sőt, bizonyos tekintetben lehetetlen is, hiszen egy testalkat kialakul ugye már 4-5-6-8-10-15 éves korban. ekkor már abszolút eldöntött a fejlődés iránya, mértéke.

2014. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy hogy hogy szól bele? Magasabb tesztóval egyértelmű, hogy jobban izmosodsz. Ha ebben kételkedsz, akkor semmit nem értesz a testépítéshez. Szerinted mi a fasért tolja sok versenyző a tesztót? Gondolkozz már picit? Magasabb tesztó = gyorsabb fehérjeszintézis = nagyobb izmosodás!
2014. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!