Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek 16 évesen késő...

Szerintetek 16 évesen késő küzdősportot tanulni a legaljáról?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és elszeretnék kezdeni kick-boxolni mma-zni vagy valami ilyesmi küzdősportot csinálni. Attól félek hogy nem sok helyre vennének fel edzeni mivel már túlkoros vagyok és akkor már nem kezdő kéne legyek. Valami kondi van mert vízilabdáztam évekig.

Versenyszerűen gondolom nem sok rá az esély hogy edzhetek de ennek ellenére... ti mit gondoltok?


2014. jún. 7. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Legtöbb klub nem kisgyerekeket keres, sokan 40-en túl kezdenek el küzdősportolni szóval ne zavartasd magad hanem irány edzeni :) versenyzés is simán belefér egy kis idő után.
2014. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 évesen már a temetésedre kellene spórolni, hogy levedd a szeretteid válláról ezt a terhet, nem ilyen hülyeségeken agyalni, hogy elkezdeni sportolni... ilyen vénen már lecsúsztál az életről...
2014. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak azért nem reagáltam úgy mint a második válaszoló mert ezen a héten legalább nem lett ugyanez minden nap megkérdezve.
2014. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aikiboxer ***** válasza:

Ha ütős-rúgós, akkor puhakesztyűs-fogvédős-zsákolós: box, savate, thai box vagy kick-box, ezek közül bármelyik. Ezeket is lehet tovább boncolgatni hogy miért ezt vagy miért ne azt, de az a fontosabb, hogy az edzés közel legyen a lakhelyedhez, legyen heti legalább 3, normális legyen a hely meg az edző, foglalkozzanak rendesen a kezdőkkel is stb.


Ha testharcos, akkor meg birkózás, judo, brazil jiu jitsu (BJJ). Az első kettőből nehéz olyan klubot találni, ahol idősebb kezdőkkel rendesen foglalkoznak, ezért a földharcra kihegyezett BJJ-t nézd meg.


Ha MMA-zni akarsz akkor egy box+bjj páros a nyerő például. De először nézz körül mi van a közelben, mi tetszik stb. Még versenyezhetsz is bármelyikben.

2014. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányom 16 évesen kezdte el a Wing Tsun Kung Fu-t és nagyon szereti. Most lehet vitatkozni azon, hogy ez a "durva" harcművészet nőnek való e, de azt tudni kell, hogy eleve egy hölgytől ered ( ő fejlesztette tökélyre )! Szokták úgy csúfolni, hogy mókusharc. Nos, ha az a mókus gigán vágja, vagy szilánkosra törné a könyökét, térdét, akkor már egyből nem nevezné így! De az tény, hogy ez nem küzdősport, mert itt az élet kioltását is tanulják, ami lássuk be, nem való a ringbe! Egy ide való idézet Máday Úrtól. "Ha már veszélyben érzed az életedet, akkor melyik jobb, ha bilincsbe, vagy tepsiben visznek el"? Nos, ennyi! A válasz a kérdésedre, nem, nem vagy még "öreg" ahhoz, hogy belekezdj az önvédelem tanulásába!
2014. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!