Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Milyen küzdősportot ajánlanátok önvédelmi célra? Nem verseny szerűen szeretném űzni, csak arra, hogy saját testi épségemet védjem. Defendon gondolkoztam viszont, az csak pillanatnyi időre hatástalanítja a támadót, ahogy 1-2 videóban láttam. Légyszíves, ha tudtok valamit írjátok meg. Köszönöm 21/F
2014. máj. 11. 03:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmilyen küzdősportot mert az önvédelem közelről sem sport..


Defendo-t nem, mert sosem alakítja ki azokat a képességeket amiket használnod kell.


Sport: ökölvívás megtanít ütni és jó reflexeket valamint küzdelmi rutint ad, és általában jó edzések vannak.

Álló stílus mellé szokták ajánlani a földharc stílusokat, brazil jitsut és birkózást.


Harcművészet: kevés a jó edzés, de ha lehetőséged van megfelelő edzőt találni akkor vannak brutális és jó készségfejlesztő japán jujutsu, kungfu és kali (késharc) edzések, csak találd meg a sok satnya edzés között azt ahol meg is tanítanak verekedni, valóban önvédelmet tanítanak és nem csak látszatot.

2014. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én kempo jujitsu zok és tényleg kell egy jó edző... Nekünk 6danos van szóval nem panaszkodom :D nagyon jól és hatékonyan tanít... Imádom az egészet :D
2014. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!