Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hitetik el a kövérekkel,...

Miért hitetik el a kövérekkel, hogy ők szépek és jól néznek ki úgy, ahogy?

Figyelt kérdés

Jó tudom,van akinek ez a típus jön be,de attól még nem egészséges ha valaki túlsúlyos.

Ösztönözni kellene őket,nem pedig elhitetni velük,hogy ez így rendben van.


2014. jún. 9. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem a kövérekről van szó, hanem a teltkarcsú emberekről.


Kövér:

[link]

Teltkarcsú:

[link]


Utóbbinál tök fölösleges bármire is ösztönözni, nem túlsúlyos csak nem csontsovány.

2014. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

A soványság sem életbiztosítás.

Van olyan túlsúlyos, aki egészségesebb, mint egy normál testalkatú.


Én is kövér vagyok, mégis mindennap elmondja a férjem, hogy gyönyörű vagyok és szeret. Most szerinted ő hazudik nekem? Miért tenné? Miért vett volna el? Miért kívánna meg, ha nem talál gyönyörűnek?


Tudomásul kéne venni, hogy mindenkinek más tetszik. Van, akinek a sovány, van, akinek a kövér. Egyik sem rosszabb a másiknál.


Az EMBERT kéne nézni, a személyiségét, és nem a súlyát vagy a testalkatát.

2014. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De hiába "szépek",akkor sem egészségesek.

Valahol olvastam,hogy már tartósan 5 kg súlyfelesleg is megterheli a szívet.


Én nem azokra az emberekre gondolok,akik genetikájukból adódóan nem tudnak egy bizonyos szint alá fogyni.

Vannak erősebb csontozatú emberek,de ők is sportolhatnak.


Arra gondolok,hogy olyan magabiztos embereket látok néha az utcán,az aktuális divatnak felöltözve,de van rajtuk vagy 10-20 kg súlyfelesleg,mégis elvannak ájulva maguktól.

Mert elhitetik velük,hogy ennyi elég,bemenni a boltba,fizetni a ruhákért,sminkelni,hajfestés,aztán már szép is vagy.


Persze ez igaz a vékonyakra is,akik majd átszakadnak,semmit nem sportolnak,de azt hiszik ők milyen szépek.

Számomra a szép=sportos,egészséges.


Nem vagyunk egyformák,de akkor sem szabadna teljesen elhitetni egy túlsúlyos emberrel,hogy ő szép,mert elhiszi és nem is akar tenni majd soha azért,hogy egészségesebb legyen.

2014. jún. 9. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Számodra a szép a sportos és az egészséges. Másnak a szép a 95D feletti mellbőség. Másnak a szép a gyönyörű barna haj.

Épp ez a lényeg :) hogy mindenkinek más tetszik.


Egyébként az a súlyfelesleg nélküli, aki elszív egy doboz cigit mindennap, egészségtelenebb, mint akinek van húsz kiló túlsúlya.

2014. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tkodit ***** válasza:
100%

73%-os: Nem a szépség fogalma a kérdés, hanem az egészségé. (bár a háj szépségét senki sem fogja velem megetetni soha)

A kövérség nem garancia arra, hogy beteg leszel, és hamarabb halsz meg, de bizonyított rizikófaktor.


Szerintem ez a fogadd el önmagad mozgalom legalább olyan káros, mint az irreális elvárások a két nem irányában az ilyen-olyan magazinok által. Régen ezek hatására mindenki őrült mód edzeni kezdett, a lányok meg sanyargatták magukat a hülyébbnél hülyébb diétákkal.


[link]


Nem azzal van a gond, ha ezt valaki nőiesnek tartja, de fogjuk fel, hogy heti 2-3 rendes edzéssel, és normálisabb kajával nem így néz ki az ember. Ennek a csajnak minimum 30% a testzsírja, ami egy hobbiszinten sportoló emberre rohadtul nem jellemző. Ne propagáljuk a tunyán is elérhető testalkatot, mert ez megint hülyeség.


(((sok zárójelben írom, hogy attól még elfogadhatod a tested, mert közben egy jobbért dolgozol)))

2014. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek az utolsóval.

Én is erre gondoltam.

Egy nehezebb csontozatú ember is lehet szép,ha látszik rajta hogy sportos,izmos a felépítése.


Olyat is olvastam,hogy azok az emberek,akik izmosak,rendszeresen sportolnak,de van rajtuk egy kis felesleg is sokkal egészségesebbek,mint azok akik genetikájuknak megfelelően vékonyak,de semmi izom nincs rajtuk.


Azt megértem,hogy valakinek bejönnek a ducik,ezzel nincs gond.De azért azt tudni kell,hogy nagyobb az esély betegségekre is.

Tehát ha van egy párod,aki szeret az elsősorban annak örül ha egészséges vagy,gondolom.Tehát nem szabadna arra ösztönözni,hogy hízz el,mert neki az tetszik.

2014. jún. 10. 00:22
 7/11 A kérdező kommentje:

Mostanában látom a tvben ezeket a felhívásokat,hogy Naponta sportoljon legalább 30 percet.

Ami számomra nevetségesen kevés.

De ennyi idő mindenkinek jutna,szerintem.

De a felnőtt lakosság 8%-a sportol rendszeresen,ami elég szomorú.

Pedig heti 3szor 1 óra szerintem nem sok,egyáltalán.

2014. jún. 10. 00:24
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Örülök ennek a kérdésnek, ez mostanában engem foglalkoztat. :)

Egyre több helyen látni kapmányvideókat a test elfogadásáról. Nos, bennem felveti a kérdést, hogy nem hatásvadász egy ilyen videó? Hiszen rengeteg ember vágyik jobb testre, meglát egy ilyen videót és örülni fog a fejének, ellenben, ha azt hirdetnék, hogy szeresd a tested, de tegyél érte, hogy egészséges maradjon sokáig stb.

Nekem egyik kövér ismerősöm, de a kövéren 200kg+ értsetek oszott meg egy ilyen videót és teljesen kibuktam azon, hogy képes elhitetni magával, hogy így rendben vannak a dolgok. Kedvenc szava, a genetika, folyton emögé bújik, ha előkerül a kövérség téma.

Egyszerűen nem értem. A kérdésre válaszolva, hogy miért hitetik el, hm, talán csak mert kedvesek akarnak lenni, azt mondani a kövéreknek, amit hallani akarnak, így nem lesz konfliktushelyzet. És persze mert egyszerűbb azt hangoztatni, hogy fogadd el magad úgy, ahogy vagy, mint kiállni egy egészséges, de megtartóztatással és erőfeszítéssel járó dologért, amiért még esetleg meg is szólnak.

2014. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Klasszikus: [link]


Egy véglet sem jó, de szerencsére nem csak végletek vannak. Az elfogadós (=beleszarós) véglet követői azt hiszik, hogy ha nem azt csinálnák, amit most, akkor valami fanatikus fitneszmániássá kéne válniuk, és közben tönkretenniük magukat, mert szerintük ez a lényege. S ha szerintük az egyetlen másik út a rengeteg felesleges munka, akkor persze, hogy az - eleve bennük levő - lustaság mellett döntenek. Meg ugye mennyivel könnyebb némi koelhós felhanggal azt mondani, hogy én tündérien elfogadom magam, mint belátni, hogy lehet nem lesz ez így jó.


tkodit nagyon jól megfogalmazta: nem garancia, de bizonyított rizikófaktor. Na ezt a végletekben élők nehezen fogják felfogni. Avagy nem csak mozogni lusták, hanem gondolkodni is. És itt kiütközik a belső. Aki azért kövér, mert túl lusta/hülye végiggondolni, hogy mi hogy van a témában, az emberileg is egy selejt, nem csak testileg.

2014. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Láttam a kés alattban egy részt,ahol egy lány,aki olyan 200 kg körül lehetett,semmilyen diétával,sporttal nem volt képes lefogyni,csak nagyon keveset,minimálisat.És a végén öngyilkos lett,nem tudta elfogadni magát.


Az elfogadás számomra azt jelenti,hogy elfogadom,megbékélek azzal,amin nem lehet változtatni.

Viszont,aki meg sem próbálta soha,azt sem látta hogyan reagál a teste a "küzdelemre",az nem fogadja el magát,mert meg sem történt a felismerés,hogy hol vannak a határai.


És itt most nem az a lényeg,hogy mennyi kg felesleg van rajta.

Lehet vkin 5 kg felesleg is,akkor sem tekintek rá másként,mint akin 50 kg felesleg van és nem tesz ellene semmit,meg sem próbálja,hanem "elfogadja".


Sajnos ez általában a butább embereknél van.És ha még a párjuk is olyan elhiteti velük,hogy jó ez így,nem kell megpróbálni sem.

Nagyon sok olyan alapból vékony lány is van,akik azt hiszik magukról,hogy ők milyen szépek,de igazán semmi sportosság nincs bennük.


Szerintem az a legjobb ha megdicséred azt a kövér embert,akin látod az erőfeszítést,hogy dolgozik a problémán,még ha nem is nagy eredményekkel.

2014. jún. 10. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!