Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Földön fekvő, de harcképes...

Földön fekvő, de harcképes ellenfél támadható karatéban?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szervezettől és szabálytól függ.
2014. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
A versenykaratéban találatot kell bevinned ahhoz, hogy pontot kapj a földön fekvő ellenfél ellen is -- legalábbis az én időmben még így volt. Tehát nem elég ledobni, tisztán meg is kell ütnöd vagy rúgnod.
2014. jún. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ebbe belefér a hererúgás?
2014. jún. 16. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy fér bele! Nincs olyan karate szabályrendszer, ami engedélyezné a hererúgást! Ráadásul edzésen sparring során sem valószínű, hogy engedélyezett a herére történő támadást!

Engem MMA edzésen számtalanszor rúgtak úgy tökön, hogy lágyékvédő volt rajtam, de még úgyis pokoli fájdalom volt!

Egyébként ha úgy érted a kérdést, hogy van-e a karaténak olyan ága, ahol tanítják a nemiszervekre történő támadást, akkor azt kell mondanom, hogy van, de hiába tanítják meg tréningen, hogy hova érdemes ütni-rúgni egy utcai támadás során! Ha nem alkalmazod gyakorlatban (márpedig edzésen nem fogod gyakorlatban is magadba vésni a hererúgást), akkor egy tényleges éleshelyzetben kitörölheted a feneked az elméleti bűvészkedő sallangokkal! Az a lényeg, hogy gyakorlatban mit tudsz és hogy valójában mire vagy képes!

Elnézést, ha nem valami érthetően fogalmaztam, de ez az igazság!



#USBORNE

2014. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ma is jól, vidáman indul a nap

Köszi #u! :)

2014. jún. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!