Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lenne ha...

Szerintetek milyen lenne ha egyszere csinálnám a thai boxot és a krav magát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél évig boxoltam,de valami újat ki szeretnék próbálni. Az lenne a kérdésem,ogy szerintetek megérné thai boxot és krav magát egyszere,vgy csak az egyiket,és + mellette mé cross fitt-re járnák ?
2014. jún. 16. 10:59
1 2
 1/13 aikiboxer ***** válasza:
37%
Ha sok időd van edzésre járni, szerintem jó ötlet.
2014. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Semmi értelme nem volna, kedves kérdező!

A krav maga csak egy kamu pénzlehúzó marketing parasztvakítás! Semmilyen önvédelmi értéket nem ad, csak maximum te hiszed azt, hiszen edzésen nagyon jól meg tudják etetni a naiv embereket a hazug reklámszövegeikkel! Ha még nem kezdted el, akkor ne is kezdd, mert csak átvernek és becsapnak! Ha már elkezdted, akkor még most melegében hagyd abba, amíg nem mossák át teljesen az agyadat! Jól legombolják a lóvédat és csal hamis önbizalommal ruháznak fel, ami a legrosszabb egy valódi utcai éleshelyzetben! Hiába egészíted ki thai boxal vagy bármi mással, attól a krav maga egy használhatatlan hitvány baromság marad!

Felejtsd el a krav magát, a thai boxot pedig nyugodt szívvel nyomasd ezerrel! Rendszeresen sparringeltek, erősítetek-nyújtotok keményen, szokod a fájdalmat, megtanulsz stresszhelyzetben cselekedni, kialakul egy észszerű támadó-védekező rendszered, plusz fejlődik a mozgáskultúrád!

A crossfitt tökéletes kiegészítő erősítés/állóképesség növelő, nyomjad azt is!



#USBORNE

2014. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 aikiboxer ***** válasza:
37%

Ehhez képest Usborne a bokszversenyző barátom-edzéstársam több, mint 10 év bokszmúlttal a háta mögött, és nem mellesleg TEK-es rendőr, rendszeresen éles bevetésen drogdealerek, túszejtők stb ellen -- szóval szerinte nagyon jó a krav maga ha már tudsz küzdeni, felkészít mindenféle szituációra stb. Nem egy ju jutsu, de nem is az a célja, hanem utcai helyzetkezelés. Egy sima thai box nem biztos, hogy ezt tudja.


Nem mellesleg van fent az interneten több tucat utcai videó ahol működött a krav maga, pl. Tomcat a Moszkva téren stb.

2014. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos engem YouTube videókkal nem lehet meggyőzni arról, hogy a krav maga, wing tsun, ninjutsu féle ökörségek mennyire hatékonyak! Ahhoz én már túl sokat láttam a való világban!

Azt el tudom képzelni, hogy egy képzett boxoló és egy TEK-es ügynök minimálisan ki tudja egészíteni tudását a krav magával (persze ezt is csak akkor, ha talál egy normális instruktort), de ahhoz már hatalmas reális harci tapasztalat kell!

Egy átlagos laikus ifjú hiába jár krav maga edzésre, ahol gumikésekkel gyakorolnak, meg játékpisztolyokkal, az ominózus agresszív sittes cigányok úgy szétkapják, mint üzbég paraszt a gombos harmónikát!



#USBORNE

2014. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A katona társaim szerint a krav maga a legjobb .
2014. jún. 17. 17:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos a katona társad is bevette a krav maga hazug marketingjét! Egyébként egy valóban komoly harci képzettséggel rendelkező egyénnek valóban elfogadható lehet a krav maga minimális kiegészítésképpen, de ennyi!



#USBORNE

2014. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor Tahi box + crossfit lesz ebből . Köszönöm a válaszokat,remélem nem bánom meg .
2014. jún. 18. 10:39
 8/13 aikiboxer ***** válasza:
Az is jó választás. (Remélem kedves Lepontozók ezért már nem pontoztok le...) :D
2014. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Üzenem a kedves lepontozóknak, hogy én nem azért szálltam "vitába" Aikiboxerrel és nem azért fejeztem ki nem egyetértésemet, hogy kollégámat lepontozzátok, engem pedig fel! Ne legyünk már óvodások könyörgöm!

Na de tisztelt kérdező, a thai box a crossfittel kombinálva nagyszerű döntés lenne!


#USBORNE

2014. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amugy Usborne,te mit sportolsz,valamilyen küzdősportot ?
2014. jún. 19. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!