Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Intervallum futás kezdőként...

Esztu81 kérdése:

Intervallum futás kezdőként hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítség kellene. Futok egy ideje rendszeresen, már amennyire hét hónaposom mellett időm engedi.Egy szuszra állandó tempóval kb 4-5km megy egyszerre.Egy km kb 7-8 perc alatt van most meg. Kérdésem, hogy ha belefognék az intervallum Futáshoz,azt hogyan tegyem?Milyen intenzitással, milyen hosszan, mennyi lassú tempóval, és hányszor ismételve?
2014. júl. 1. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben még nem kezdenék intervallum futásba, alulról érdemes építkezni.
2014. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt mikor érdemes elkezdeni? Vagy hogyan építkezzek, ahogy írod? Vagy mondjuk ha már menne 8-10 km normál módon, akkor kacérkodjak az intervallummal, mert akkor már talán bírnám is? Most komolyan kérdezem. Mikor érdemes? Hogy érdemes elkezdeni?
2014. júl. 3. 16:50
 3/5 anonim válasza:
7-8 perc alatt egy km az még nagyon gyenge , majd ha megy 4 perc körül akkor belefoghatsz az intervallumba.Addig fölösleges mert 1 perc után már nem fogod bírni.
2014. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Szerintem ha már nem okoz gondot 10-15 km lefutása, és mindezt 5-6-os tempóval tudod, akkor elkezdhetsz gondolkodni az intervallum futáson. Esetleg 50-100 m-es repülőket most is futhatsz, mert az javítja a futómozgást.

2014. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat, akkor ehhez tartom magam :) Szép napot nektek!
2014. júl. 17. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!