Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2000 m méter futás edzésterv?

2000 m méter futás edzésterv?

Figyelt kérdés

A célom hogy 2000 métert le tudjak futni 7 és fél perc alatt. Rendészeti suliba akarok jelentkezni de a futásban sosem voltam jó. Hogy kellene edzenem, mennyit, hányszor egy héten? 1 perces intervallumokban 10 percen át vagy minden edzés alkalmával fussam le a 2 km-t ?

Profi sportolók válaszát várom.



2013. dec. 14. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

amit te írtál időlimitet, az a max idő, amiért kapsz legtöbb pontot, de ha jól emlékszem, 13-14 perc a legvége az időeredménynek...

szóval ezen a szóráson belül gondolkodj, mert azt a 7 és fél percet, egy nagyon profi lefutja, de te 0 edzettségi szinttel, lehet h egy év alatt sem fogod tudni, bár nem írtad, az adataidat, lehet h 50 kiló vagy, és 185 centi, akkor lehet esélyesebb a dolog, mert hosszú végtagjaid miatt gyorsabb tempót tudsz majd diktálni...

2013. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
176 cm 19/f 90 kg. A rekordom 8:40.
2013. dec. 14. 19:00
 3/7 legion ***** válasza:
Hát,fogynod kellene.Én voltam 90 kg 186 cm-rel.Fuss heti 4 alakalommal ilyet,néha Coopert,attól el kezdesz fogyni.Ahogy csökken a súlyod,és edzettebbé válsz,javul az időd.Bár a 7:30 nagyon kevés,az már nagyon jó.Én futom le 7:47 alatt,186/81 kg,27,férfi.Alsó hangon egy 10-est le kell dobnod,talán 12-13 kg-ot is.Ha átlagos képességű vagy,akkor leszel 13 kg-val könnyebben 7:40-7:45 között,ahhoz elég jónak kell lenned,hogy ne lépd át a 7:30-at.Kalkulálj bele max. 10 mp-et veszteségnek,annyit még el kell fogadjanak.Ess neki ennek mielőbb,tavaszra már légy könnyebb!
2013. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grindelwald válasza:
Jesszusom azért 7:30 közel sem olyan "komoly" szint.Erettsegin futottam 7 percre es azt se mondanám top időnek hobbifutotol
2013. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos jobb az alkatod hozzá.
2013. dec. 16. 08:57
 6/7 Makoscsiga ***** válasza:

7 perc körüli idő teljesen reális. A súlyod kissé nagy, de, ha inkább izmos vagy, mint zsíros, akkor az nem olyan nagy baj. Én a következő képpen készülnék:

bemelegítés: kb. 3-5km lazán.

laza nyújás, majd sprintek. Ideális, ha atlétika pályán tudsz készülni. Ott én 6 egyenest, nem max erővel, csak a max erő kb. 9o%ával futnék.

Ezután jönne az edzés résztáv része:

A két km nagyon rövid, szerintem min. 4km-et lehet nyomni egy edzésen.

mondjuk 1ox4oo m (1o kör az atlétika pályán) Az a jó, ha olyan 1 perc 1o-15-2o sec alatt le tudod futni. de érdemes úgy csinálni, hogy sose max erővel futod, az a jó, ha folyamatosan azt érzed, hogy tudnál javítani. Az a jó, ha a résztávokat közel azonos idővel futod, esetleg a vége gyorsabb. A résztávok között sétálj, ne fuss, várj, amíg visszaáll a pulzus. Ha 4oo méteren már jó megy, akkor lehet összekapcsoni: 5x8oo m 2:3o/2:40 percesekre, majd 4x1km, majd 4x12oom, majd 3x16oom. Nyilván a tempó kicsit lassulni fog, de ezek a résztávos edzések arra is jók, hogy a tempót tanulod, hogy ne kezdj bele túl gyorsan.

A résztávok végén 2-3 km laza levezetés, majd nyújtás.


A résztávozás eléggé megviseli az embert, szerintem nem érdemes heti 2nél többször csinálni, de inkább csak egyszer, és próbálj meg hetente még 2x-3x futni. Olyankor futhatsz lazán, futhatsz kicsit gyorsabban, vagy váltogathatod a tempót is. Az a lényeg, hogy ne sérüljél le! Arra figyelni kell.


A kitűzött cél egyátalán nem irreális, de elérése függ attól, hogy mennyi idő áll rendelkezésedre, és mennyi időt tudsz futásra fordítani. De nem lesz egyszerű, ilyen távon 1 percet javítani nem egyszerű.

2013. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

csak megsúgom hogy ha egy jó műveltségit és fizikait össze tudsz hozni, a futásnál (ami az utolsó gyakorlat lesz ) már meg engedheted magadnak hogy kicsi " lazíts "

én is így voltam tavaly :) ;)

2014. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!