Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ennyi mozgás a fogyáshoz?

Jó ennyi mozgás a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Kb. 5-6 kg-ot kéne megszabadulnom, az étkezésemre odafigyelek, változatosan próbálok étkezni, gyakori a zabkása reggelire, gyümölcs, szendvics tk. kenyérből zöldségekkel stb. Tízóraira eszem általában egy almát, vagy barackot , vagy valami gyümölcsöt. Az ebéd mindig változó, most nyáron jobban tudok rá ügyelni, amúgy menzás vagyok. De leggyakrabban csirkét eszem, zöldségekkel (párolva, grillezve) vagy rizzsel, uzsonna is változó,gyümölcs, vagy pár szem korpás keksz. Vacsora pedig saláta, joghurttal, vagy túró zöldségekkel.

Általánosságban ezeket eszem, olykor van terítéken vörös hús is ,de nem gyakran. Néha becsúszik egy kis csokis keksz,de ebből is a fruktózosat szoktam (Ella) vagy sütünk sütit, de graham lisztből, fruktózzal szoktuk, szóval van néha egy kis édesség, de nem minden nap.

A mozgást tekintve, heti 6x mozgok, ebből 3 kemény, intenzív, 3 pedig kicsit lazább. Bemelegítésnek ált. 30 perc szobabiciklizés, változó tempóban, Jillian Michaels tornavideóira szoktam még tornázni, a 30 day shred videójára, van teljes "workout" videó is fent, jóga, illetve kickbox, meg Belly Dance videókat szoktam még csinálni. Általában vasárnap a pihenőnapom.

Szerintetek ez így milyen? Min kellene változtatnom?

Köszi :)

16/L



2014. júl. 9. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:

1) Az étkezesed teljesen összecsapott. Lehet hogy bőven a kcal küszöb felett vagy,meg szerinrem se elég fehérje,se elég zsír nincs meg.


2) A videók ROHADTUL NEM SZAMÍTANAK RENDES EDZÉSNEK. Fogyasztónak meg főleg nem. Ha előtte megvan a 30 perc bicaj akkor bőven elég és nem kell heti hatszor. 4 is bőven elég.

2014. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem egy napi étrendemet írtam le, hanem általánosságban ilyen ételeket eszem. Nem én találtam ki, dietetikustól kaptam listát egy éve, miket mikor ajánlatos enni.

A videók, nem táncikálást jelentenek, kemény kardio és erősítés, nézz utána mielőtt leszólod ezeket.

2014. júl. 10. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:

"Általaban ezeket eszem"

Ha fogyni akarsz egy jól belőtt étrend kéne nem pedig hogy van egy listad és arról eszegess.


Ha ez neked kemény arról én nem tehetek..de azt felfoghatnad hogy NEM a fogyasra való aerob tartomanyba tartozik.

2014. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is az van,hogy reggel felkelek, és csipegetek innen onnan, csupán feleslegesen tartottam leírni az étrendemet, de ha érdekel, írj rám priviben. Mellesleg 1200kcal-nál sosem több, a napi kalóriabevitelem
2014. júl. 10. 00:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Az meg konkrétan kevés még fogyasnál is.
2014. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ebből is látszik mennyire nem értesz hozzá. Lehet,hogy Neked, a testfelépítésed, mozgásigényed, adataid...stb. miatt ennyi éhezésnek minősül.

De nem tudod az én méreteimet, ez ki van számolva. Ennyit kell ennem egy nap. Ez nem mindenkinél ugyanaz, mások vagyunk, más méretekkel, így ez is változó.

2014. júl. 10. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

1.odafigyelni nem elég, jól kell enni.

ez a sok cukrozás pont nem jó a fogyáshoz, de az egészségnek sem. ha már cukrot eszel, akkor kis mennyiségben, edzés előtt, kisebb mennyiségben lehet utána, de nem szükséges. cukor = fruktóz, gyümölcs, tejtermék, feldolgozott ételek. az is számít, amit iszol.

2.nem tudom milyen a fenti edzés, de ha nincs benne ugrálás, az jó, a többi amit leírtál mind jó.

ha túl intenzív a laza edzésed, akkor viszont izomból és vízből fogsz fogyni, nem zsírból. a laza napokat hagyd meg a jógának, nyújtásnak, az segíti az izomnövekedést. több izom = jobb zsírégetés.

3.a fogyáshoz jó életvitel is kell, ebbe beletartozik a pihenés minden körülménye, a lelki állapot, az evés gyakorisága, edzés gyakorisága és terhelés, tehát másra is figyelned kell.

2014. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha 50 kiló alatti lány vagy és nem mozogsz semmit, akkor okés az 1200kcal, egyébként meg anorexiás mennyiség, főleg, ha edzel is melléje. Nehezen hiszem el, hogy csak ennyit eszel. Érdemes lenne követned egy testzsír és testizom %-ot egy erre alkalmas mérlegen. A fruktóznak a legdurvább a glikémiás indexe, szóval jobb, ha elfelejted. A cukrozás tényleg nem jó fogyás szempontból. Izmokat kéne építened, ahhoz hogy zsírból fogyjál. Ahhoz viszont fehérje kell: hús, tojás, hal, búzacsíra, korpa, barna rizs, savó, bab, lencse, szója, stb... A cukor szinte lényegtelen, mert fehérjéből is elő tudja állítani a szervezet, illetve, mert úgyis viszel be eleget a köretekkel.


Az edzéseidet nem tudom megítélni, mert nem ismerem ezeket az előadó művészeket, és valószínűleg soha nem is fogom. Heti 6 edzés nekem soknak tűnik, de nem tudom, hogy ezek milyen minőségűek.


Összességében egyetértek az előttem szólókkal.

2014. júl. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolso ket valaszado, koszonom a valaszokat, nagyon hasznosak voltak :)
2014. júl. 11. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!