Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy magasabb kidolgozott...

Egy magasabb kidolgozott izomzattal rendelkező ember erősebb mint egy alacsonyabb?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert aki magasabb annak természetesen a végtagjai is hosszabbak, és sokkal többet kell rajta emelni mint egy kisebb termetű embernek
2010. jan. 7. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az erő soha nem a magasságtól avagy a testsúlytól függ. Illetve van nyomóerő és van ütőerő. Akik kondizgatnak, azoknak lehet hogy nagy a nyomóerejük, ezáltal képesek kinyomni pl 120 kg-ot 8-szor. De attól még az ütőereje nem változik. Írtak egyébként erről egy cikket is. Tehát nem kell azt hinni, hogy húúú ő 5 éve kondizik milyen karja van, biztos akárkit leüt. Mert ez nem így van. Egy magasabb embernek 100-szor nehezebb látszólag is kidolgozni az izmait, pontosan azért mert ő neki hosszabbak a végtagjai, ezáltal a magasak vékonyabbak is. 2m magas embert nem sűrűn látsz 140 kilóval járkálni.
2010. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát az ütőerő a magasabbaknál általában azért nagyobb, mert a hosszabb kar, hosszabb úton tud felgyorsulni... Elvileg. Gyakorlatilag viszont esetlenebbek is túlnyomó többségében a túl magas emberek. Boxolóknál például híresen nagy ütőereje volt tysonnak, pedig egyáltalán nem volt magas.

De ha megnézzük a világ legerősebb embere versenyeket, ott mindenki 190 felett van bőven... Arányaiban viszont az alacsonyabbak erősebbek. Pl. 85 kilós súlyemelő, fekvenyomó bajnok, a súlyához mérten jóval erősebb, mint egy 140 kilós...

2010. jan. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyes! Azért azt ki ne találjuk már, hogy a kondizástól nem változik az ütőerő! :D :D :D Úgy gondolod, hogy ha megüt egy 50 kilós gyerek az utcán, majd elmegy kondizni pár évet, és újra megüt 100 kilósan, akkor az ugyanakkora pofon lesz? Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?
2010. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Aki pár év alatt 100kg-os lesz, az nem a kondizástól lesz 100 kilós. Hanem mert szúrja magát. Ráadásul a kondizás az nem az erőről, hanem inkább a test szépségéről szól. Ha te 50 kg-os vagy, kondizhatsz 40 évet is, akkor sem leszel olyan erős mint a Hulk Hogan. Szóval utolsó, hiába kondizol, ne reménykedj mert nem leszel a világ, de még a városod legerősebb embere sem.
2010. jan. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az ütőerő függ gyorsaságtól, az erőtől és tömegtől.

Számít a súly.Pont. Két küzdősportban járatlan ember közül, közelharcban valószínűleg az nyer, aki nagyobb, izmosabb.

De viszont egy átlag boxolo egy nála 20-30 kg-val nehezebb átlag testépítőnél nagyobbat üt(és az utcán is összecsukja).

A magasakon meg kevésbé látszik az izom és néhány gyakorlat is nehezebb nekik a hosszú végtagok miatt.

2010. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

06.40-es. Te edzel évek óta keményen??? Mert ha igen, akkor tudhatnád, hogy amit írtál hülyeség.

Én két év alatt lettem 68-ról 105 kiló, és nem szúrtam semmit. Rengeteg jó minőségű fehérje, rengeteg vitamin, és kőkemény szabályos edzés.

Ha valaki nem csinálta, akkor fogalma sincs róla, egyszerűen leugat másokat, mert azt sokkal könnyebb, mint odaállni és csinálni!

Állandóan ezt csinálják az emberek! "Persze, ha én is lopnék csalnék, én is gazdag lennék!" "Ha szúrnám magam én is ekkora lennék" stb.

Azt sem tudod, hogyan működik az emberi szervezet, és a szteroidoknak mi a hatásmechanizmusa...

Vannak emberek akik ektomorf alkatúak, vagyis nagyon vékonyak. Igen, ők nehezen híznak, és 60 kilóból talán ha 80 lesz, kőkemény edzéssel és helyes táplálkozással. De az olyanok mint én, akik hízékonyak, azok pikk-pakk fel tudnak kapni 20-30-40 kilót. Persze ez nem mind izom, de tisztán 20-30 kiló izmot is fel lehet szépen lassan pakolni, mondjuk 10 év alatt.

És aki kokszol, az sem szed fel színtiszta 20-40 kiló izmot 1-2 év alatt...

A szteroidok nem így működnek...

2010. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!