Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol lenne a legérdemesebb...

Krisz589 kérdése:

Hol lenne a legérdemesebb elkezdeni tanulni mármint melyik a legjobb hely (Budapest) ahol a részeges kung-fu stílust tanulhatnám?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Részeges kung-fu? Az nagyon kemény, ugyanis tudtommal az a világ legtökéletesebb harcművészete! Még a krav magánál és a ninjutsunál is hatékonyabb, pedig azok aztán legyőzhetetlen stílusok!

Ha igazi részeges kung-fut akarsz tanulni, akkor ajánlom figyelmedbe a Leung Ting féle wing tsunt! Ott minden olyan elemet megkapsz, ami ahhoz szükséges, hogy halhatatlan harcos váljon belőled: parasztvakítás, pénzlehúzás, kamu marketing, hamis önbizalom!

Több nem is kell!



#USBORNE

2014. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom mert a wing tsun szart sem ér . :D
2014. júl. 19. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Dehogyis, a wing tsun egy nagyszerű harcművészet! Elég betenned Máday bácsi zsebébe pár százezer forintot és máris mester lehet belőled! Ez azért nagyon szép dolog, nem?

Hidd el nekem, egy-két hónap wing tsun után sebezhetetlen harcos lesz belőled és mindenkit képes leszel egy ujjal szétkapni!



#USBORNE

2014. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem a wing tsunról beszélek

ű

2014. júl. 19. 15:44
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nyugalom, én is csak ironizálok, mielőtt bárki is a lelkére venné!



#USBORNE

2014. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
még valaki? pls.
2014. júl. 20. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Zui Quan, azaz a "Részeg Ököl". Előbb volt a Shaolin kung-fun, ezen belül a "Majom kung-fu", majd a "Majom kung-funak" volt egy irányzata a "Részeg Majom kung-fu", és a "Részeg Majomból" később kialakult a "Részeg Ököl". Hogy mennyire volt hatékony? Jó kérdés, szerintem a legendája nagyobb, mint a valóság. Ahhoz, hogy ez működjön az illetőnek nagyon jól képzett kung-fusnak kellett lennie, ráadásul mellette pedig jó színésznek is. Hiszen tökéletesen kellett eljátszania a részeget, nagyon élethűen, hogy át tudja verni a támadóit, hogy majd lepofozza őket.

Szóval nem úgy működött, mint a Jackie Chan Részeges karatemester című filmben, hogy kajak be van b*szva a gyerek és részegen megagyal mindenkit. Seggrészegen eleve nem lehet bunyózni. Szóval szerintem a valóságban úgy működött (feltéve, ha használták-e egyáltalán ezt a stílust a gyakorlatban élesben), hogy teljesen józan volt az illető csak élethűen eljátszotta a részeget, így átverte a támadóját aki alábecsülte, majd miután a támadója bedőlt a csalinak akkor jól megagyalta. Legalábbis logikusan én így tudnám elképzelni.

De szerintem ez a stílus nem lett alkalmazva a gyakorlatban. Magyarországon pedig 100%, hogy nem oktatják, de szerintem Kínában sem. :)


Az ilyen elcseszett kínai Wushu bajnokságokon szokott lenni részeges formagyakorlat, de az csak bemutató. Ez a fajta kung-fu irányzat, csak legenda, soha sem létezett.

2014. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Láttam több helyen h tanítják csak kérdeztem h hol a legjobb ?
2014. júl. 24. 11:33
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Ilyet szerintem sehol nem oktatnak, amiket láttál, hogy több helyen oktatják, ott maximum csak a részeges FORMAGYAKORLATOT mutatják be. De a formával semmire nem mész. Meg aztán a kung-fu (tökmindegy melyik fajtája/irányzata) nem is működik, csak kalimpálás az egész, nem használható önvédelemre, ahogyan a karate, az aikido és a ninjutsu sem.

Helyette inkább birkózz vagy bokszolj!

2014. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!