Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A combjaimat szeretném erősíte...

A combjaimat szeretném erősíteni otthon, de nagyon rosszul kezdtem hozzá.10 guggolást csináltam 10-szer, már harmadik napja alig bírok menni. Edzésterve van valakinek?

Figyelt kérdés
Valójában nagyon vékonyak a combjaim, jó lenne, ha a guggolás által egy kicsit vastagodna. Otthoni edzéssel lehetséges?
2010. jan. 9. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy ez tényleg rossz otlet volt :D Csak egy abszolút alapfokú edzéstervet ismerek, az se a hagyományos, hanem a bortonguggolásra vonatkozik, de szerintem ez nem gond. 3x 25 guggolás 1 perces szunetekkel. Ha ettol is fájna a lábad, akkor fokozatosan eroltesd, mindig csak kicsivel tobbet csinálj, mint elotte (az elején inkább mindig ugyanannyit).

u.i.: ezeket mint amator mondom

2010. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csinálj egy lábas gugolásokat, ha egy-két kg súlyt a kezedbe veszel és kinyújtod magad elé, sokkal könnyebb egyensúlyozni vagy rakodj meg egy dobozt könyvekkel és csinálj rendes két lábas gugolásokat. Gerinc egyenes és magad elé nézel, nem lefelé.

Csinálj kb négy sorozatot nyolc ismétléssel (4*8) kétnaponta.

Vagy mehetsz futni. Ajánlok mellé néhány fekvőtámaszt meg húzódzkodást, gyorsabban erősödsz és formál, ezeket bárhol tudod csinálni.

2010. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az is fontos hogy rendesen lenyújts utána: ne csak pár mozdulattal hanem percekig nyújtsd az izmaidat.
2010. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

CSak azt tudom mondani, amit előttem is írtak. guggolás (2x10, reggel este)futás, esetleg ha van módod rá lépcsőn fel-le futkorászás (pl ha a 10.emeletről lefutsz az elsőr, aztán vissza)de ha családi házban laktok, akkor kimész egy parkba, vagy megnézed a térképet, és kijelölsz magdnak egy kb 800-1200 m hosszú utat, és lefutod

Amit még ajánlanék, az az ugrókötelezés-->erősiti a combot, a vádlit, és a megszorítod a fenekedet, akkor azt is + fejleszti az állóképességedet, ha jó sokáig csinálod ezt szerintem eleinte csináld 2 percig, majd ahogy fejlődsz, novelheted az időtartamokat


remélem tudtam segíteni:)

2010. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tanács még: előtte is jó, ha rendesen kinyújtod az izmaidat, kevésbé sérülékenyek, és jobban fejlődnek. Szóval előtte és utána is nyújtsál.


Hasznos lehet még a lovaglóállás is, azt is lehet otthon, és azzal nehezebb hazavágni magad, mint guggolásokkal

2010. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

LOL 100 gugolás első nap! Nem semmi! :)


Mostmár szerintem várd ki amíg elmúlik az izomlázad és aztán FOKOZATOSAN növeld a gugolások számát, addig ne is próbálj rádolgozni mert attól akár meg is sérülhetsz.

2010. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!