Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 éves lány vagyok és szeretn...

15 éves lány vagyok és szeretnék elkezdeni egy sportot amit komolyan folytatnék. Ti mit ajánlatok?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik az atlétika , és szeretnék is atletizálni csak nem tudom hogy egyszerűen hogy álljak neki , hogy hova menjek :( Szombathelyi vagyok azt hozzá kell tenni tehát nem nagyvárosi , de az atlétikán kívűl más sport is érdekel.

2014. júl. 22. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

ahhoz adottság kell.


a futósportok hátulütője, hogy a nők többségének nem való, de mivel még változhat az alakod, értelmetlen komolyan belekezdeni ennyi idősen.

lehet, inkább egy edzőt kellene megkérdezni, aki ért is hozzá, hogy milyen esélyeket lát benned.


az úszás/bicikli kevésbé veszélyes, viszont az előbbitől széles vállad lehet, az utóbbi meg nem tudom mennyire elterjedt.


súlyemelős dolgok megint ugyanúgy adottságfüggőek.


ritmikus gimnasztika sem rossz, de ott meg főképp a porckopás és ízületi kijárás lesz a probléma később.


esetleg lovaglás.


ha komolyan nem is, de aerobic alapozásnak jól jönne.


küzdősportok megint nem veszélytelenek, most hirtelen nem jut eszembe több.

2014. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A lovaglás és az aerobic nagyon tetszik :)

az utóbbinak utána is nézek :) Köszönöm a válaszod! :)

2014. júl. 22. 22:12
 3/6 aikiboxer ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy állj neki az alakformálásnak. Töltsd le az internetről a Sárga kapszula című könyvet, ebben benne vannak a helyes étkezés alapjai közérthetően. Mellette pedig kezdj el alakformáló edzést otthon, mivel még csak 15 éves vagy ezért súlyok nélkül (saját testsúllyal). Ehhez töltsd le a Fegyencedzés című könyvet, ez egy saját testsúlyos progresszív edzésprogram, amelyet otthon, szabadban is tudsz végezni különösebb eszközök nélkül (csak egy húzódzkodó kell majd hozzá, de lányként jó sokáig elég lesz erre egy játszótéri mászóka is).


Fontos, hogy megértsd, hogy

1) az ember alakját az izmok adják, tehát a csinos nő a bőre alatt izmos (főleg 25 éves kor felett)

2) akármit is sportolj, erősítésre mindenképpen szükséged lesz, ehhez a fegyencedzés kiváló választás.


Ha nem szeretsz egyedül, otthon edzeni, akkor esetleg keress egy Hot iron vagy egy Crossfit edzést a közelben és kezdj el azokra járni. A Hot iron egy női torna kis súlyokkal. Nem rossz, de a fegyencedzés szerintem jobb.


Ezzel el is leszel egy darabig, heti 3x1 óra fegyencedzés meg mellette heti egy-két kocogás (40-50 perces), rendesen étkezve nagyon jó alakot tud csinálni neked.


Ezek mellett (és nem helyett) pedig néhány izgalmas sport lányoknak:

- röplabda

- női foci, kosárlabda, kézilabda

- squash vagy tollas vagy tenisz

- ökölvívás (boksz) -- a női boksz nagyon szép sport és felfutóban van.

2014. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) utána is nézek most a dolgoknak! :)
2014. júl. 23. 09:55
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem csináld az aerobicot, az a legjobb sport a lányoknak általánosságban, ha komolyabban csinálod, lehet belőled edző is egy kis tanulási támogatással. és nema tornatanár kategóriát ajánlom, hanem inkább táplálkozási tudományokat tanulni mellé, laborítórium.


a lovaglást meg a legtöbb lány szereti az állatok miatt.


ha küzdősport, akkor készülj fel rá, hogy sérüléseid lesznek. olyanok mint judo, karate nem ütnek arcba, az előnyös, ha enm akarsz fiatalon agyvérzésben meghalni, mint sok boxoló. ráadásul ezeknek női versenyterülete is elég felkapott. érdemes hasonló szabályrendszerű sportokat keresni, és olyat, ami a fizikai edzés mellé szellemi képzést is ad.


a röplabda tényleg egy nagyon jó sport lányoknak

2014. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aikiboxer ***** válasza:

Az egyik lányom bokszversenyző, a másik MBII-es röplabdás.


A bokszolónak soha még komolyabb balesete nem volt, egy-egy véraláfutás a fülcimpáján vagy hámsérülés versenyen, másnapra elmúlt nyomtalanul mindegyik.


A röplabdás mérlege eddig brutális monokli, durva agyrázkódás (koponyaröntgen, ügyelet...), ujjtörés/többrendbeli gipsz meg rögzítősín, továbbá megszámlálhatatlan kisebb sérülés.


Ennyit arról, hogy a boksz veszélyes sport-e. :))

2014. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!