Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izom építés és zsír csökkentés...

Izom építés és zsír csökkentés egy időben?

Figyelt kérdés
Én ezt a nem lehet egyszerre izmot építeni és zsírt égetni dolgot sosem értettem. Mi van akkor ha CF féle edzést csinálok, vagy csak KB és BB complexeket? Ott elég nagy a pulzus és minden izmomnak dolgoznia kell relatíve nagy súlyokkal. Ehhez jön még egy reggeli laza séta minden reggel, jó sok víz és tiszta kajálás, de persze elég ahhoz hogy legyen energiám az edzésre, nem teljesen szénhidrát megvonás csak megválogatás, esetleg amikor nem edzek kevesebb. Egyébként elég sok külföldi oldalon adnak tippeket, hogy ezt hogy is lehet kivitelezni. Amit én írtam az saját tapasztalat. Akkor miért írják itt mégis sokan, hogy nem lehet?

#izomépités zsírégetés egyidőben lose fat #gain muscle
2014. júl. 26. 13:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
Azért, mert ha izmot építesz ( tömegelsz ) akkor mennek fel a kilók, viszont ha fogyni is akarsz, akkor hova tömegelsz? Már ennyiből meglehet érteni, de itt van egy komolyabb magyarázat, ha izmot építesz, és mellette leakarsz fogyni, a fogyáshoz mint tudjuk nem nem kell enni, hanem kardiózni ( futni ) kell. Ha futsz égeted a zsírt, de emellett az izmodból is égetsz. Ismerősöm felszedett jumboval 1 hónap alatt 3kg-t aztán készült egy futó versenyre, 2 nap húzós futás után le is ment neki a 3 kg.:)
2014. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 nap húzós futás után semmilyen 3kg nem megy le, max vízből. Vagyis ha maraton szintű akkor talán több is lemehet. Miért ne lehetne izmot építeni és zsírból fogyni, hangsúlyozom zsírból? Tehát nem az a cél hogy végeredményként kevesebb kilót mutasson a mérleg. Hanem elkezdünk edzeni, tisztán eszünk (barna rizs,sok zöldség, sok hús stb). Na most az edzés és a megfelelő kaja hatására (igazából az elején akár junk foodot is ehetnénk mindennap, csak lasabb lesz az eredmény) elkezdünk izmosodni, nem bodybuilder szintre csak erősődünk és izmodosunk. Minden héten egyre nagyobb súlyokat használunk. És a reggeli séta, az ami aerob mozgás és persze az edzésünkön is keveset pihenünk ami eléggé megdobja az anyagcserét. Nyilván a két edzés hatására elkezdi szedni a zsírt, miközben a súlyzos edzés nyomja fel az izmot (nem bodybuilder szinten persze). És akkor időszakos böjtölésről még szó sem volt.
2014. júl. 26. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Sikerülhet, de nagyon nehéz! Egyszer csináltam egy olyat, hogy reggeli kávé + aminosav-tabik, munka közben is óránként 6g aminosav-tabi, otthon kávé+ sült csirkemell pici zöldségkörettel + vitaminpakk, utána kemény, de rövid edzés ( max 25-30 perc ), pihenés, semmi komoly estig, este meg sült csirkemell zöldségkörettel. Úgy fogytam le vagy 15 kilót, hogy fekvenyomásban +5 kilót emeltem a fogyókúra végén. Lehet, hogy építettem tehát egy kis izmot, miközben leszálkásítottam.
2014. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azért, mert a testépítők sablonokat követnek, nem tapasztalatokat.


olyanokat is mondanak, hogy a crossfit rossz, mert nem szabad egy napon aerob és anaerob terhelést csinálni és hasonló légbőlkapott dolgok.


az elsőre ne is hallgass, összevissza beszél.

kávé + tabik fölösleges és káros is. lehet izmot építeni tisztán is.


a sétálás nem aerob mozgás, jóval alatta van.

még külön se kell választani, a CF lényege, hogy a kettőt kevered.

2014. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kettő nem megy egy időben, max kövér kezdőknél. És azért nem, mert a zsírleadáshoz kalória mínusz kell, izomépítéshez pedig kalória pluszban kell lenned. Kalória mínuszban naturálban izomvesztés van. Sőt sok versenyzővel beszéltem és még koksszal is vesztenek izmot. Nem hogy még növekedés legyen.


Aki nem hiszi, hogy nem megy a kettő együtt csak kövér kezdőknél, annak olvasnivaló: googleba: kezdő effektus.

2014. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyértelmű. Én sem a profikra gondoltam, csak önmagában mint tény létezik. Aztán pont a kezdő kövérebb kérdezőknek mondják nagyon magabiztosan, hogy már pedig ilyen nincs.
2014. júl. 28. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem én szoktam mondani. Ott van a cikkben is, hogy kövér kezdőknél egy ideig létezik.
2014. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az izomépítéshez nincs szükség kalóriapluszra. az elhízáshoz van szükség kalóriapluszra.

az izomépítésez stimuláció kell meg fehérje.


a szénhidrát az üzemanyag, ami zsírégetés esetén testzsírral van helyettesítve. a szervezeted a bevitt fehérjét nem fogja testzsírrá alakítani vagy glükózzá, ha

1.nincs anaerob terhelés alatt

2.van zsírraktárad és nem éhezel/koplalsz

3.az intenzív katabolikus fázis befejeződött(edzés után kb 30-45 perc)

4.rendszeres a szénhidrátbeviteled és nem gyors szénhidrátból áll

5.elsődlegesen a zsírraktárhoz nyúl. márpedig aerob terhelésnél ahhoz nyúl.

pont ezért csinálja sok crosfitter az anaerob és aerob edzést kombinálva. pl anaerob a megemésztett étel és glikogén raktár kimerítéséig, aztán aerob(testzsírégetés), így hatékonyabb is.


magyarul a súlyod lehet állandó úgy, hogy közben a zsír-izomarány változik


döntds el kire hallgatsz, én azt mondom, nincs értelme testépítő sablonokat követni évekkel ezelőtt írt szentírásnak vett cikkek alapján.

hogy a vékony emberek nehezebben adnak le zsírt izomépítés közben, téged nem érint, másrészt nem is meglepő, mivel a profi testépítők az "egészséges" testzírszázalék alá mennek.


[link]

2014. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem így van sajnos. Szalkasitaskor naturalban mindig van izomvesztés. 29 éve edzem, rengeteg diétán vagyok túl, de mindig volt izomvesztés, bármit próbáltam. Kalória mínuszban sajnos a szervezet hajlamos az izomhoz is nyúlni, nem csak zsírból fedezi az energiaszükségletet.
2014. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kérdező:


mindenki maga eldönti, hogy 1 egy amatőr ember potenciálisan rossz táplálkozásából / edzéséből / genetikájából + 1 cikkből képzett tapasztalatra építi a véleményét, vagy csoportszintű tudományos kutatásokra és több nemzetközi szintű testépítő forrásra:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=nuHOdahzkUY

http://www.youtube.com/watch?v=3gicPn3nAPQ

http://www.youtube.com/watch?v=qRQxIcbIT3A

(ezek is csak vázlatok és variációk)

azt ajánlom, olvass minél többet, és kísérletezz, hogy rájöjj az igazságra.

2014. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!