Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen kűzdősportot válasszak...

Milyen kűzdősportot válasszak ilyen testi adottságokkal?

Figyelt kérdés

165 cm magas vagyok és 55 kiló

nem vagyok hajlékony és gyors sem


2014. júl. 27. 23:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Akkor minden olyan adottságod hiányzik ,ami jó küzdősportolóvá tehetne téged.
2014. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
és a harcművészetek?
2014. júl. 28. 12:37
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
taekwondo
2014. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
valamilyen állóharc stílus jó lenne a testalkatod miatt pl. box, thaibox, savate stb.
2014. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
amúgy a gyorsaságod, hajlékonyságod meg változni fog az edzésektől
2014. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Az a 165 cm nem valami sok, de gondolom még fogsz nőni, hacsak nem vagy már 25 éves!

Az az 55 kiló egyértelműen elárulja, hogy nincs egy korrekt izomtömeged, amit hasznosítani tudnál! Tessék eljárni konditerembe, vagy ha arra nincs időd/pénzed, akkor állj neki a fegyencedzésnek!

Az, hogy nem vagy hajlékony és lassú vagy, az alapjáraton nem probléma, ugyanis ezen lehet változtatni! Találj egy olyan küzdősportot vagy harcművészetet, amin minden edzésen keményen nyújtanak és sparringelnek, ugyanis ezek hatására előbb-utóbb kinyúlnak az izmaid és felgyorsul a mozgásod!

Leginkább ajánlott az ökölvívás, a thai box, a savate, a birkózás, a judo, a BJJ! Ezek felruháznak igazi harci értékekkel, szívóssá tesznek és durva állóképességet adnak!

Az ilyen wing tsun, meg krav maga féle kamu edzéseket tessék jó messziről elkerülni, ugyanis ezek se kondíciót, se küzdelmi rutint nem adnak, csak hamis önbizalmat!



#USBORNE

2014. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 aikiboxer ***** válasza:
64%
Egyértelműen az ökölvívás a te sportod. Ott majd lesz kondid, javul az állóképességed, fel is gyorsulsz, megtanulsz bunyózni rendesen. Továbbá egy életre szóló barátságot köthetsz ezzel a szép sportággal.
2014. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok és a birkózáson gondolkodom, a környékemen csak ez van meg még kempo,kyokushin karate,wing chun, mma meg box, de ökölvívás a környékemen nagyon rossz nem egy embertől hallottam már akik oda jártak,hogy az újakat emberszámba se veszik és már az első edzésen sz*rrá verik... ez szintúgy igaz az mma ra is egyik haveromnak az első mma edzésén egy15 kilóval nehezebb és tapasztaltabb gyerekkel kellett bunyoznia és majdnem eltört a bordája (3 napig nem birt felkelni)
2014. júl. 28. 20:30
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Ha a "kezdőverés" valóban ennyire brutális, akkor az ökölvívás és az MMA kilőve!

Nagyon jól teszed, hogy a birkózáson gondolkodsz! A rengeteg harci érték mellett megedzi az izomzatod, szívóssá tesz, kemény állóképességet ad, stb.!

A kyokushin karate sem volna rossz, mert az aztán durván hozzászoktat a fájdalomhoz, de Magyarországon szinte lehetetlen jó színvonalú kyokushin edzést találni!

Az ilyen "kempo" névre hallgató parasztbunyó edzéseket jobb elkerülni, ugyanis kempo nevű harcművészet nem létezik! A kempo az indiai harci stílusok összefoglaló neve, nem pedig egy különálló küzdősport! Ha valahol ilyen kempo nevű tréningeket találsz, az csak kamu lehet!

A wing CHUN egy hatékony rendszer, ami tényleges küzdelmi rutinnal ruház fel! Nagyon vigyázz, hogy wing CHUN tréninget találj és ne wing TSUNT, ugyanis a wing TSUN csak egy parasztvakító pénzlehúzó marketing baromság!

Én személyszerint a birkózást ajánlanám tiszta szívemből! Menj le egy edzésre, nézd meg, állj be és ha szimpatikus, akkor iratkozz be!



#USBORNE

2014. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Felénk a máday féle kung fu van az jó lehet?

a kyokushin is rossz errefelé amolyan sportkarate egy velem egyidős gyerek is oda jár 3 éve és ÉN a semmitsemtudásommal és a parasztlengőimmel amolyan ott ütöm ahol érem stílussal meg birtam verni pedig nem egy aranyérme van már a karatéból

2014. júl. 28. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!