Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bicepszre erősítő húzódzkodásh...

Bicepszre erősítő húzódzkodáshoz tudna esetleg mutatni valaki edzéstervet?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról lenne szó, hogy fekvőtámaszozok, felülögetek, és futok, ehhez mindhez megvan az ütemterv. Még ehhez a bicepszes húzódzkodáshoz (tenyér belső fele néz felém) kellene valami ütemezés, hogy hogyan csináljam, ha mondjuk 50 ilyen húzódzkodásig el szeretnék jutni. Előre is köszi a tippeket -=(^_^)=--=(^_^)=--=(^_^)=--=(^_^)=-
2010. jan. 11. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködni, de az, hogy fekvőtámaszokat nyomsz, meg felüléseket csinálsz és futsz... szóval ez nem edzésterv. Konkrétan kicsit megdolgoztatod a mellizmaidat, de sem erősebb, sem nagyobb nem lesz. A hasadat felesleges, mert látszani úgyis csak diétától fog, meg a futás elégette kalóriáktól. Húzódzkodni meg lehet orrvérzésig, 8 ismétlés után már csak állóképesebb lesz az izom, erősebb és nagyobb nem...
2010. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50 az rengeteg, ha 30-at tudsz az már jó
2010. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolóhoz:


Véleményem, hogy igenis erősebb lesz egy kicsit, ha eljutok fekvőből 100-ig, úgy kábé a tested fele súlyához elegendő fekvőnyomáshoz elég az, így első tippre. Másrészt az, hogy nem írok edzéstervet, az nem jelenti azt, hogy nem ütemezetten csinálom. Futást a fekvőtámaszos napokon tolom, és egyre jobban megy. Annyiban igazad van, hogy nem lesznek nagyobbak az izmaim, ez nem is célom, nem izomagyú testépítőnek készülök...Azért én azt a 8-at egy picit többre tenném, hogyha arról van szó, hogy mi után kezd el állóképesebb lenni. De 50-et el szeretnék érni mindenképpen, addig nem állok neki erősíteni teszem azt például bicepsz géppel (ugyanis a súlyzókat például rühellem, bár a bicepsznek is van kettő része, és elvileg nem mind1ikre a gép a legjobb...ez az egyetlen, ami miatt lehet, hogy kivételt teszek majd kézi súlyzóval). A cél 50 húzódzkodás, 100 fekvő, 200 felülés, 21 km futás első körben. A lényege a kérdésnek, hogy fekvőtámaszhoz, felüléshez találtam már edzéstervet magamnak, futási teljesítmény az meg folyamatosan javul, így azt nem rakom bele ilyenbe külön. Viszont külön, csak így húzódzkodásra nem láttam edzéstervet, amely leírja, hogy mondjuk kezdő szintről milyen ütemben csináljam, mennyit pihenjek rá. Fekvőtámasz és felülésnél alapból úgy kezdődött, hogy felmérés, az alapján besorolás, nekiállás edzésnek, és edzés hétfő-szerda-péntek (nekem máshogy jöttek ki a napok, de nem ez a lényeg), felülés meg pont a közötte lévőkön ugyanilyen ütemezéssel, mind1ik terv szerint egyre növelve. Nos, nekem ilyen kell erre a húzódzkodásra is, abba most ne menjünk bele, hogy erősít, nem erősít, mert félreértelmezhető, hogy mit nevezünk erősítésnek, hogy teljesen érthetővé legyen, a célom, hogy elérjem az 50 ilyen húzódzkodást. Most kábé 8 megy egyébként... Ez is gondolom jó lesz ilyen dolgozik-1 nap pihen-dolgozik-1 nap pihen-dolgozik-hétvége van 2 napot pihen...stb. beosztással. Már csak azt kellene tudni, hogy milyen szériákban, mennyit. Nah, remélem így már világosabb, hogy mire gondolok.

2010. jan. 12. 21:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Nah, még egy hozzászólás. Mindenkinek köszönöm, aki ír, akkor is, ha nem hasznos, beszélgetni is szeretek.


Elsőhöz: még a hasra térnék vissza: nem az a célom itt sem, hogy látszon! A hátraszaltóra jótékony hatással van, ha normálisan tudod csinálni a felüléseket, ez tapasztalat, nekem ahhoz is kell. Ahhoz nem kell 200, de én el szeretném érni.


Másodikhoz: az erő velem van, megtudom csinálni :)

2010. jan. 12. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

kezd el 4*5-el.hetente emeld az ismétlés számot(már ha tudod, lehet kell 2 hét is..főleg ha heti 3 alkalommal csinálod.), aztán havonta a szériát.

vagy vmi hasonló.

2010. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hümm. Köszi a választ:) Én is valami ilyenben gondolkodtam egyébként. Mert teszem azt, a www.100fekvotamasz.hu - n például úgy megy ugyebár, hogy edzésről edzésre növeli a számot, először 5-ös ismétléseket csinál, változó darabszámban, többről a kevesebb felé haladva, és a végén (gondolom azért is, mert addig szoknak hozzá az izmok valamilyen szinten az aktuális terheléshez) tol egy nagyobb számút. Aztán hétvégén pihentetés, és nemsokkal kevesebbről indul, mint az előző heti uccsó, aztán későbbi hetekben szép lassan elkezdi növelni az ismétlésszámot is egészen kilencig kitolja (9-10-nél mondjuk szerintem is hülyeség lenne több ismétlést csinálni). Gondolom valami felmérés alapján dolgozták ki. Egy ilyesmit szeretnék megpróbálni húzódzkodáshoz is, csak még nem láttam ilyen típusút sehol.
2010. jan. 13. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!