Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szúr ennyire az oldalam...

Miért szúr ennyire az oldalam futás közben?

Figyelt kérdés
Sziaszto, 24/L vagyok,edzőteremben szoktam futni és nagyon szúr az oldalam,mint általánosban tornaórán. Pedig nagyon figyelek a légzésre, orron be,szájon ki. Mit tehetnék?
2010. jan. 12. 17:10
 1/5 anonim válasza:
valószínűleg mégis csak rosszul veszel levegőt.vagy nekem pl. ha beszélek közben akkor is szúr.
2010. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én kondizás után szoktam futni 1-2 kilométert a szabadban. eleinte nekem is szúrt az oldalam de minél többször futottam annál tovább bírtam. Mostanában akár 3-4 kilométert is futok. Én úgy szoktam, hogy 2 lépés levegővétel 2lépés kifújás, és így ritmusra futok és egyáltalán nem szúr az oldalam.
2010. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nincs semmi köze a levegővételhez. A lép próbál magából vért kipréselni, mert a keringési és a légzőrendszered nem képes a futáshoz elegendő mennyiségű friss, oxigéndús vért előállítani. Ebből ered a szúró érzés. Csak az edzettség fokozásával csökkenthető vagy hárítható el. Nem kell egyébként félni tőle, természetes jelenség. Azért ha nagyon szúr, állj le vagy csökkentsd a tempót!
2010. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jan. 12. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
az a szabályos légzés és az oxigéndús vér előállítása nagyon is kapcsolódik egymáshoz..
2010. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!