Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elérni hogy...

Hogyan tudom elérni hogy futás közben ne szúrjon be az oldalam?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy azért van, mert a lépemből a vér a megterhelés miatt a lábakba áramlik! De hogyan lehet hozzászoktatni hogy ne szúrjon be már a 3. perc után?

Írjatok kérlek!


2011. jún. 1. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Rosszul veszed a levegőt.Orron be,szájon ki.
2011. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy a helyes az hogyha szájon is és orron is veszem a levegőt! Hogyha csak orron veszem nem kapok elég oxigént! De majd kipróbálom...hátha! Azért köszi! :)
2011. jún. 1. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, amikor azt érzed, hogy szúr, akkor a levegő szorul be.

Én is úgy tudom (és be is vált), hogy orron be, szájon ki. És lehetőleg egyenlő hosszú legyen a ki és be. Pl. 4 lépés be, 4 lépés ki.

Régen nekem is volt ezzel gondom, mindig szúrt az oldalam, és aztán megszűnt. Biztos azóta változott valamit a futásom, bár nem annyira vettem észre. Reméljük Neked is elmúlik majd!

2011. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Igen orron be, szájon ki.Ha beszorul csinálj olyat hogy lassítasz, felemeled mindkét kezed majd gyorsan le és oylankor kifujás erősen.Egyszerre azzal ahogy a kezed leengeded.Teljes fel fej felé egyenesen...
2011. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 WBTBWB ***** válasza:
Szerintem nem helyes az orron be-szájon ki légzés. Én sosem futottam úgy, és abszolút nem szúr az oldalam. Mondjuk szerintem ez már megszokás kérdése. Az orron keresztüli belégzés csak lassabb tempónál kényelmes, ha versenyen is indulsz, vagy tempósabb edzést végzel, "kinyírod" magad az orrlégzéssel... Egyébként meg lehet, hogy túlságosan bekezdesz, és túl gyorsan áramlik a vér a lábakba. Inkább lassabban kezdj, és fokozatosan emeld a tempót.
2011. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem attol fugg hogy veszed a levegot..hanem a konditol..ha mar van kondid..sosem fog szurni az oldalad..ha kezdo vagy..lehetetlen hogy ne szurjon az oldalad
2011. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg az a baj hogy gyorsan belekezdek a futásba! A bemelegítés szükséges szerintem, meg lassabb tempó az elején! Köszi mindenkinek!
2011. jún. 2. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!