Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izomgyarapodástól mutathat...

Az izomgyarapodástól mutathat többet a mérleg?

Figyelt kérdés

Kérlek ne haragudjatok ha butaságot kérdezek, de ezen a téren tudatlan vagyok.

19/L vagyok, körülbelül 2-3 hónapja kezdtem el edzeni a hasamra és a lábamra.

Régen 164 centi 52 kiló voltam, viszont a sok stressz miatt 164 centi 47 kiló lettem. AKÁRMIT ettem, soha semmi nem jött fel. (Fornettit reggeliztem, ebédre és vacsira húst ettem).

Elkezdtem edzeni, és kb. egy-két hete egyre több kiló lettem, pedig már elhagytam a fornettit, és kevesebbet eszem, mint régen. Két-háromnaponta csinálok 300-400 hasprést, 200-200 lábemelést, 100-100 váltott hasprést, 100 ilyen combfeszesítő gyakorlatot, és 55 nyújtott pároslábemelést. Lehet már látni, hogy a lábam jóval izmosabb, és a hasam is. Azt honnan tudhatom, hogy az izomtól hízok-e, vagy pedig alapból?

Az étrendem ilyen: reggelire 2 tojás kiflivel és kakaóval, ebédre hús krumplipürével vagy zöldkörettel, néha mellé gyümölcsleves, vacsira meg egy kis szendvics, vagy joghurt, vagy semmi.

Remélem mindent leírtam. A gondom az, hogy alapból rettegek a meghízástól, mióta tettek rám egy megjegyzést. Izmosodni szeretnék, az nem baj, ha attól több a mérleg, de ezt miből tudhatom?


2014. aug. 13. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha izmosodsz, akkor nyilván többet mutat a mérleg, az izomnak tömege van, sőt nagyobb a tömege, mint ugyanannyi térfogatú zsírnak.

De ezt látnod kell magadon, hogy izmosodsz, belenézel a tükörbe és tisztán látszik. Egyébként amit leírtál edzés az nem annyira alkalmas izmosodásra, inkább csak állóképességi edzés. Izmosodáshoz nagyobb terhelés kell, amiből nem tudsz egy sorozatban 20-nál többet elvégezni.

De gondolom ezt úgysem hiszed el, szóval nem is írtam semmit.:)

2014. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az edzés miatt az izomzatod több glikogént raktároz, az meg vizet köt meg. ez nem izmosodás még. tipikus kezdőeffektus.
2014. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az a "100 ilyen combfeszesítő gyakorlat"? Egyébként pedig látod magadon, ha zsírosodsz.
2014. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy újabb nyakigláb kisasszony...
2014. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!