Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futócipő javítása?

Futócipő javítása?

Figyelt kérdés
Van egy Asics Gel Phoenix 5-om, amiben még csak ~270km van, de az utolsó 50-et már úgy futottam, hogy van egy lyuk belül a bélésen a sarkánál. Ez valószínűleg azért alakulhatott ki, mert volt egy részleges bokaszalag szakadásom és a hosszabb kényszerpihenő után mikor újra elkezdtem futni feltehetőleg valamilyen kompenzálás miatt máshogy léptem és azonnal kidörzsölte a sarkam az anyagot... Futás után a zoknim hozzá ragadt a cipő belsejéhez, ezt most úgy oldom meg, hogy sebragasztóval ragasztom le a lyukas részt futások előtt így nem dörzsölődik tovább és nő a lyuk... Mit lehetne tenni? Cipész megtudja ezt oldani? 300km-ért drága cipő lenne, szeretnék mg minimum ugyanennyit beletenni de a boltban azt mondták, hogy 800-ra van hitelesítve. Ja és persze garanciaidőn túl vagyok már sajnos...

2014. aug. 20. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyanról már hallottam, hogy valahol meg is sarkalják a futócipőt, lehet, hogy a bélésével is tudnának kezdeni valamit. Profibb futóknál, valamelyik fórumon kellene ennek utánakérdezni. Például az index fórumon van a Futóbolondok topic vagy az Edzésonline-on feltenni ezt a kérdést. Rengeteg tapasztalt futó van ezeken a helyeken, ők biztosan tudnának tanácsot adni.

Nekem az Asics Zaraca csinálta ezt kb. 800 km után, én is leragasztottam. Az igaz, hogy csúnya így, de ha egyébként nem dörzsöli a lábad, akkor szerintem nem érdemes emiatt aggódni vagy akár lecserélni a cipőt.

2014. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondoltam rá, csak nem tudtam,hol keressem. De majd ha akad időm, megnézem a javasolt fórumokat :) Valóban csúnya megoldás, de teljesen praktikus, abszolút nem érzem, hogy másabb lenne, mint azelőtt, hogy "tönkre ment" volna, csak kellemetlen, hogy ez így kialakult kb. 10 futás alatt és előtte semmi probléma nem volt...
2014. aug. 21. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!