Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri a kalenji futócipő?...

Megéri a kalenji futócipő? Vagy inkább Nike?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kezdtem el futni, hetente kb. 4-5x voltam, mondhatni köves, kicsit kő törmelék szerű, vagy föld úton, egyelőre kb 2km-eket, de sétáltam is. A terephez nem ragaszkodom, igazából amilyen cipőm lesz majd oda megyek futni, tehát mindegy.

Elméletileg normális futóstílusom van, elég sok cipőt próbáltam a dechatlonba, ebből kettő volt olyan, hogy kényelmes, jó tartású. Az egyik egy Nike DUAL FUSION LADY AH14: [link]

A másik pedig Kalenji KIPRUN MD: [link]

Ha van valakinek valamelyik cipője, akkor szívesen olvasnám a véleményét! Köszi! :)



2014. aug. 8. 19:34
 1/9 GetLogic válasza:
47%

A cipő nem a márkától függ hanem a rugalmasságától és mivel föld útra szeretnéd ezért kicsit vastagabb talpú lenne a jó.. az hogy melyik cipő a jobb azt élőben kell megnézni ha megint betudnál menni a dechatlonba akkor azt lehet rajta nézni hogy mennyire hajlékony illetve a súját kell nézni..

Ja és a Nike cipőnek vékonyabb a talpa tehát aminaek vékony a talpa azokat inkább betonra vagy rekordtán (rendes futó pályára ) tervezték... Szóval a Kalenji-t ajánlanám személy szerint, mert vastagabb a talpa.. :D

2014. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
:) az első nagyon jól megfogalmazta, pont ilyen szempontok alapján választottam én, bár én egy Nike-t vettem de ránézésre és tulajdonságokra és is a Kalenji-t javasolom.
2014. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Futócipőt az alapján veszünk, hogy melyik illik a lábunkra.


[link]

2014. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, talán furán fogalmaztam a fő kérdést. A 'megéri' szót úgy értettem, hogy olvastam néhány véleményt arról, hogy a dechatlonos cipők nem jók, stb, és esetleg valakinek tényleg korán tönkrement meg ilyenek. Köszi! :)
2014. aug. 8. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a drágább decathlonos cipők is jó minőségűek, de 25 ezerért már olyan futócipőt is kapsz, amit kimondottan futásra (is) specializálódott cég gyárt. Szerintem ennyiért már jobban megéri Asics, Nike, Saucony, Adidas, Mizuno stb. között válogatni.

Ráadásul amit linkeltél Nike, pronáló lábra van, a másik meg neutrálisra. Az egyik a másik lábtartásra általában nem jó, úgyhogy tényleg fontos ezt is figyelembe venni.

2014. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Huhh ,az itt olvasott válaszok után a hajam az égnek áll!

Inkább olvass el egy futó fórumot!


Hogy milyen terepre milyen cipő kell, nem csak a cipőtalp vastagsága határozza meg! Lehet 4cm vastag is a cipő talpa, ha gagyi habszivacsból van, szétcseszi a térded, tök mindegy, hol futsz.

Számít a belső talpkialakítás, a boltív, és a sarokkialakítás, talpán van-e rendes kopásálló réteg, milyen a szellőzése, stb.


Szakbolti eladóként szerintem a decathlonban ez még nem az az árkategória, amiért egészségre nem ártalmas futócipőt tudsz vásárolni - ez persze nem 1 nap alatt jön elő. Ott is vannak jó cipők, de mint minden más márkában, az többe kerül.


A nike dual fusion jó betonra, tehát az egy jó választás kavicsos, döngölt útra is.


Az asics-nek vannak gél betétes cipői, sokan eskösznek erre is - de itt is 20 000 Ft alatt nem érdemes cipőt venni, mert abból még hiányoznak azok a technológiák, amik az egészséges futáshoz elengedhetetlenek.


A nyúlcipő nevű boltban, vagy akár az alle intersportban is szakszerű tanácsot fogsz kapni, vásárolni nem muszáj.

A nyúlcipősök telefonon is tudnak segíteni, elmondják, mire kell figyelned cipőválasztáskor!

2014. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csiß ***** válasza:
Nekem egy Kalenji kapteren crossover cipőm van (ez terep).115 kilósan kezdtem futni vele és még mindig egyben van.A sarka kicsit kezd keményedni 4 hónap (kb 250 km futás) után.Gondolom azért is ilyen "gyorsan" mert nagy súllyal kezdtem futni annó.Lábamat még most is nagyon jól tartja és teljesen egyben van a cipő :) 14.990 volt a de**tlonban.Szerintem nagyon megérte.
2014. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A Kalenji kapteren crossover csodálatos, nekem 250es van belőle, amit 30rzreért lehet kapni , az olcsóbb közelébe nem jön.Nem tudom futásra milyen, de gyoran járni benne 110 kilósan álom.Ssemmi más nem tudja így kiszolgálni a lábat.
2015. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz a legfontosabb az, hogy milyen a lábad? Pronáló, szupináló vagy neutrális.

Én elsőnek egy Dual Fusion-t választottam anno, mert nem olvastam rendesen utána, hogy mi alapján válasszak cipőt, és segítséget sem kértem.

Két hibát követtem el: a cipő próba idején tök kényelmes volt, kicsit volt nagyobb, mint a lábam. És ez a cipő neutrális lábra van.

Futáskor mindig megfájdult benne a lábam, mert a futás idején megduzzadó lábfejemnek már kicsi volt a méret, főleg futózoknival. Ráadásul kiderült, hogy pronáló lábam van.

Ez a cipő megmaradt utcai viseletnek (itt jelent előnyt a Nike cipők szépsége, lehet hétköznap hordani :D), és aztán vettem egy Lunarglide 5-öt. Ez egy egész számmal nagyobb volt a másiknál (tehát nyugalomban még nagynak is éreztem, de futás közben pont jó, és pronáló lábra tervezték.

Amióta ebben futok, azóta sosem fájt semmim futás után. Futok vele betonon, salakon és terepen is, mindenhol megállja a helyét.

Szóval szerintem legfontosabb, hogy passzoljon a cipő a futási stílusodhoz és a mérete is pont jó legyen! Viszont én a Nike mellett inkább az Asicson gondolkoznék el.

2015. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!