Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovaglás - Meddig kell futószá...

Lovaglás - Meddig kell futószáron tanulni?

Figyelt kérdés
Lassan két éve lovagolok, tudom nem sok idő, de heti háromszor eljárok az oktatásra, odafigyelek, és betartom az edzőm utasításait. Egyedül vágtázni nem vágtáztam még elengedett kézzel (félkézzel már ment), de ez sem rajtam múlik. Az oktatóm viszont azt mondja, hogy nem akar szabadon engedni. De akkor nem értem, hogy miért nem engedi azt sem hogy futószáron én irányítsam. (állítsam meg, indítsam el, tartsam ügetésben, stb) Nem tudom más lovardában mi a szokás, de egyik díjlovas barátnőm mondta, hogy őt egy hét után szabadon engedték, pedig akkor ült először lovon. Nem akarom azt feltételezni, hogy lehúznak, de már nem tudok másra gondolni. Plusz úgy érzem, hogy kezdek új hibákat felvenni a sok futószárazástól.

2014. aug. 26. 14:42
 1/1 anonim válasza:
100%
Szerintem azért két év után már le kéne szokni a futószárról, de természetesen csak akkor,ha a három alapjármód már tökéletesen megy. Én voltizs hevederrel gyakoroltam futószáron kb 4 alkalommal. (így összesen 2 óra volt, mivel egy lovaglóóra fél óra nálunk), 5. alkalommal már nyeregben futószárral. Azóta nem voltam, de már futószáron jól megy mind a három járásmód, azt mondta,hogy pár óra, és rátérünk az irányításra. Szerintem ez a 2 év hosszú idő,főleg,hogy heti 3x, jársz, és emellett nem olcsó mulatság, szerintem beszélj vele,hogy had próbálj meg futószár nélkül. Véleméynem szerint a futószárazást (persze egyéntől függően, és hogy kinek mennyire megy) max 6 hónapig nyújtják el. Beszélj vele.
2014. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!