Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó vagyok, van pár...

Kezdő futó vagyok, van pár kérdésem, megnéznétek őket? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Futáshoz ajánlott csuklószorító, csuklópánt vagy teljesen felesleges?

Futás után szükséges izotóniás ital vagy elég a víz is?

Majd hidegebb időben milyen anyagú ruhákat vegyek fel a futáshoz,hogy igyak futás közben a hidegben?



2014. szept. 5. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A csuklószorító esetleg izzadtságot törölgetni lehet hasznos, de simán meg lehet lenni nélküle.


Hogy kell-e az izó, az a távtól meg a szokásoktól függ. Az ivás-evés terén a legtöbb embernek megvan a saját maga által kitapasztalt módszere. Én például izó helyett is inkább citromos cukros limonádét iszom, de azt is inkább csak másfél óra után. Addig elég a víz. Télen is lehet inni, kell is, de nyilván kevesebbet, mint melegebb időben. Nyáron már fél órára sem indulok el víz nélkül, télen egy órát vagy többet is elvagyok nélküle. Próbálgasd, hogy mi válik be neked.


Ha nem gond a pénz, akkor nyugodtan vegyél technikai téli cuccot, azzal nem jársz rosszul. A lényeg, hogy rétegesen öltözz, és lehetőleg az első réteg ruha gyorsan száradó legyen, hogy nem hűljön le a bőrödön. Amikor kimész, fázhatsz kicsit, akkor nem vagy túlöltözve. Viszont futás után/közben ne állj le túl sokáig sétálni, mert akkor fázol meg. Nagyrészt ezt is neked kell majd kikísérletezni, mindenki másképp tűri a hideget.

2014. szept. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 fGhw39-84th ***** válasza:

"Futáshoz ajánlott csuklószorító, csuklópánt vagy teljesen felesleges?"

Sose használtam ezeket. Nem is tudom, hogy mire valók.


"Futás után szükséges izotóniás ital vagy elég a víz is? "

Egyszer vettem egy nagy adag izotóniás italport, amikor viszonylag komolyabban futottam, de nem volt jobb tőle semmi. Szerintem felesleges. hacsak nem valami irdatlan nagy spíler vagy, aki heti 1oo km felett fut. Ott már lehet, hogy számít, hogy mivel pótolsz. Az jutott még eszembe, hogy az étrend befolyásolja, hogy az elektrolit pótlás megfelelően megtörténik-e, vagy kell kiegészíteni izotóniás itallal. Ugye ez akkor lehet probléma, ha mondjuk 8-1o órát nyomja az ember pl. egy ultramaratonon, vagy Kinizsi 1oo-on. VAnnak olyan italporok, amiben van karnitin is... az lehet, hogy hasznos, bár az igazat megvallva sehol nem találtam olyan tanulmányt, amiben a karnitin hatásosságát bizonyították volna (elvileg a hosszútávú igénybevétel esetén javítja az izmok oxigénfelvételét).


"Majd hidegebb időben milyen anyagú ruhákat vegyek fel a futáshoz,hogy igyak futás közben a hidegben?"

Olyan ruhát vegyél fel, amiben jól érzed magad. És ne öltözz túl. Olyan ruhát kell venni, amiben még igencsak fáznál alapból, majd a mozgás nagyon sok extra hőt termel. Pl. én sose hordtam téli futáshoz kesztyűt. Viszont sapka kell, mert a fej nagyon könnyen megfázik. Nekem volt egy spéci téli szettem, amit még a decathlonból vettem, az alá csak egy poló meg rá egysapka, és kész.


Inni hidegben? Nem tudom, én nem nagyon szenvedtem szomjúságtól a téli futások alkalmával... Nem hiszem, hogy pár órát ne lehetne kibírni ivás nélkül. Aztán majd otthon lehet inni.

2014. szept. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!