Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó vagyok. (Többi lent)?

Noname1994 kérdése:

Kezdő futó vagyok. (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Nos a héten elkezdtem futni járni esténként. Tudni kell rólam, hogy vagy 4 éve semmi testmozgás nincs, mondjuk megfelelően eszem, elhízva nem vagyok, szerintem kb átlag lehetek.

180 cm magas és közel 75 kg.

A 2 napja futottam először, kinéztem magamnak egy 2 km-es szakaszt google maps segítségével és az első nap 11:19 alat futottam, másnapra eléggé bedurrantam és pihentem egy napot rá. Ma ismét futottam ugyan azt a 2km-es szakaszt 10:14 alatt. Mondjuk már futás közbe éreztem, hogy feszül minden, de kibírtam most is megállás nélkül. Ez kb jónak számít, így első második nekifutásra, vagy ez ilyen nyugdíjas tempó? Lenne még egy kérdés, kb hány kcal égetek el egy egy ilyen futással?

Előre is köszönöm a válaszokat.

20/f



2014. júl. 24. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Az már egy jó tempó. Ha kicsit lassítasz, a hosszabb távokat is bírni fogod, erre kellene törekedned. Később aztán, ahogy megedződsz újra gyorsulni fogsz, szóval emiatt ne aggódsz. Ez alatt a 10-11 perc alatt alig égethetsz valamennyit, 100-200 kcal között lehet maximum. A bemelegítést és a végén a nyújtást ne spórold le, fontos a regenerálódásnál, segít a feszülésen/bedurranáson is.
2014. júl. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fGhw39-84th ***** válasza:
Azért 1o perc futás nem valami sok... kezdetnek ugyan nem rossz, de ha csak 1o perc megy, akkor nem nyomatnám ekkora sebességgel.Majd, ha jobban megy, és kell a kihívás, akkor lehet fejlődni, addig meg inkább hagyd, hogy a szíved, a tüdőd, az ízületeid hozzászokjanak a terheléshez.
2014. júl. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ kihez viszonyítasz. Én ennél gyorsabb tempóval futottam maraton távot, de egy kezdőnek nem rossz ez a sebesség , csak nem 10 percig. Szerintemis a távot kéne növelni és lejjebb vinni a tempot. Szerintem egy alakolmal olyan 40 perc kéne legalább hogy értelme is legyen. De lehet váltogatni is hogy egyszer rövidebbet futsz de maxot ( max 20-30 perc de abba mindent bele adsz) vagy 60 perc hosszútáv sebességgel.
2014. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor a mai este valószínűleg úgy fog kinézni, hogy lassítok, és megpróbálom ezt a 2km-es szakaszt 2x lefutni, azaz 4km, tudom nem sok változás, de nem akarok egyből maratont futni, így valamelyest be is tartom a javaslatokat, hisz lassabban futok, még is többet, több ideig. :)
2014. júl. 25. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!