Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti két óra súlyzós edzés és...

Heti két óra súlyzós edzés és egy óra kardió jó lehet alakformáláshoz és kisebb mértékű fogyáshoz kb.5-6 kiló? Vagy ne vegyítsem a kettőt. Mert nem lehet egyszerre fogyni és izmot építeni? (30/N)

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre a kettőt, én úgy tudom (nekem legalábbis láthatóan megy, rengeteget fogytam és formálódom is). Az étkezésen sok múlik. Érdemes edzés mellett azon is alaposan elgondolkodni. Nekem heti 3 kardió és 2 súlyzós edzés jó eredményeket hozott néhány hét után is. N30
2014. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kövér kezdőknél van egyszerre izomosodás és zsírleadás, de nem nagy mértékű és nem sokáig. De legtöbbször nem is történik izomnövelés, csak mivel kevesebb lesz a zsír, így az izom jobban látható lesz, erre sokan azt hiszik, hogy izmosodtak, pedig nem. Az izmosodáshoz kalória plusz kell, a zsírleadáshoz pedig kalória mínuszos étrend, ezért nem megy ez egyszerre!

De jobb ha megy erősítő edzés is a kardio mellé, mert így legalább nem izomból fogysz.

2014. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De akkor, ha most inkább a fogyás a cél, jobb lenne a kardiót túlsúlyba tenni és utána rámenni az izomépítésre?
2014. szept. 17. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 súlyzós és minimum heti 3 aerob legyen. Aerob akár mehet minden nap is.
2014. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 blazeeee ***** válasza:

A súlyzós edzés ugyanúgy néz ki egy tömegelés ( izom építés ) alatt, mint egy diéta ( fogyás ZSÍRBÓL, nem izomból ) alatt.


Sokan tömegelésnél elhagyják az aerob mozgást, pedig rosszul teszik, hiszen felpörgeti az anyagcserét, ráadásul a zsírosodás mértéke is csökkenthető vele.


Nincs egyszerre izmosodás és fogyás.

E kettő között az étrend az, ami meghatározza hová tartozik.


Diéta ( fogyás ) esetén sok fehérje ( 2/ tskg ), szénhidrát ( 1-1,5g / tskg ), zsír Legalább 15-20 g.


Tömegelés: még több fehérje (2,5-3g / tskg ), szénhidrát testalkattól függő, akár 3-7g / tskg ( minél hajlamosabbak vagyunk a zsír elraktározására, annál kevesebb ), zsír meg valamennyi legyen.


Az előttem szólóhoz csatlakozva, van kivétel hogy egyszerre fogyni és izmot építeni lehetséges, ha igen nagydarab emberről van szó.



Olvasnivaló: Sárga kapszula:

[link]


Kéri az e-mail címed, kapsz majd rá jó kis cikkeket a témában, illetve a keresztneved, amin keresztül megszólít majd az e-mailekben.



Bármi kérdésed van nagyon szívesen segítek, akár étrend, akár edzésterv megírásában, írj üzenetet!

Sok-sok sikert kívánok!

2014. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, de a makrotápanyagok arányát nem jól tudod. Tömegeléskor elég 2g x ttkg fehérje és több ch kell és zsírból is 1g x ttkg. Szálkásításnál viszont emeljük a fehérjét 2,5-3g x ttkg-ra, hogy ne legyen izomvesztés és a ch-t, zsírt csökkentjük. Tehát nem jól tudod a dolgokat, olvasd el te is a sárga kapszulát. Nem kötekedés, de tényleg. Üdv, egy 29 év edző ember. Csakhogy ne hidd, hogy egy kezdő támadt most rád.:)
2014. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! A könyvet már le is töltöttem, el fogom olvasni, utána majd lehet jövök még a kérdéseimmel.

Még abban segítenétek, hogy ha késő délután-este felé edzek, akkor utána ihatok még fehérjét? Laktózmenteset szeretnék beszerezni pl. Biotech iso whey zero, l-karnitint pedig eddig is ittam edzések előtt. Fehérje mehet súlyzós és kardió után is?

Kardiót megpróbálom legalább duplázni, hogy menjen heti két óra.

2014. szept. 18. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Mehet persze a protein shake, minden edzés után jól jön.
2014. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 blazeeee ***** válasza:

Tisztelt Sandorzsolt!


Ki így, ki úgy csinálja, nincs két oldal ami ugyanannyit írna le. Ahogy az aerob vs. intervall témában, a makronutriensek világában is vannak eltérő vélemények:)


Amúgy ez a kilónkénti dolog sem teljesen helytálló megfogalmazás. Egy idő után baromság, tehát egy 160 kilós emberrel beveretni közel fél kiló fehérjét egy nap szerintem ortó nagy baromság lenne.

2014. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akartam, de annak vetted. Egyébként meg zsírmentes tömegre kell számolni a fehérjét, mivel a zsír nem kér enni. Ennyi az okosság.:-)
2014. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!